Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Generálna prokuratúra zamietla sťažnosť obvineného bývalého šéfa polície Kovaříka ako nedôvodnú
Webnoviny 13. október 2021 522
13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra SR (GP SR) zamietla sťažnosť obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka ako nedôvodnú.
Rozhodla o tom prokurátorka GP SR v zastúpení generálneho prokurátora Maroša Žilinku uznesením z 29. septembra. Agentúru SITA o tom informoval hovorca GP SR Dalibor Skladan.
Kovařík je obvinený pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Podľa prokuratúry mal zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.
Obvinený argumentuje, že nasadenie zásahového tímu nebolo v kompetencii vyšetrovateľky policajnej inšpekcie a po tom, čo vec konzultoval s dočasne povereným šéfom inšpekcie, dal pokyn zásah dokončiť.
Viac k témam: Generálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk - Generálna prokuratúra zamietla sťažnosť obvineného bývalého šéfa polície Kovaříka ako nedôvodnú © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby