Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Gašpar sa neformálne stretne s členmi výboru na kontrolu činnosti SIS, rokovať budú aj o systéme Pegasus
Webnoviny 5. september 2024 492
5.9.2024 (SITA.sk) - Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Pavol Gašpar pozval členov Osobitného kontrolného výboru Národnej rady (NR) SR na kontrolu činnosti SIS na neformálne stretnutie. Informovala o tom hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že Gašpar pozval všetkých členov tohto kontrolného orgánu. Témou rokovania by mal byť aj systém Pegasus.
„Riaditeľ SIS navrhol prerokovať aktuálne témy týkajúce sa dezinformácií šírených Denníkom N a nekriticky preberaných ďalšími médiami a niektorými verejne činnými osobami v súvislosti so softvérom Pegasus,“ uviedla SIS s tým, že témou budú aj kybernetické hrozby, a to najmä v súvislosti s nahlasovaním bômb na slovenských školách a súdoch.
Ďalšou témou neformálneho rokovania bude poskytovanie spravodajských informácií v rámci medzinárodnej spravodajskej spolupráce. „Predmetom rokovania by mali byť témy, ktoré sú v súlade s Plánom práce Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS na rok 2024 zaradené na rokovanie schôdze tohto výboru na mesiac september 2024,“ dodala SIS.
Viac k témam: Riaditeľ SIS, Špionážny softvér Pegasus
Zdroj: SITA.sk - Gašpar sa neformálne stretne s členmi výboru na kontrolu činnosti SIS, rokovať budú aj o systéme Pegasus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Generálna prokuratúra zamietla vedúcemu Úradu vlády Gedrovi sťažnosť voči obvineniu
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky