Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Gajdošovo ministerstvo odmieta špekulácie opozície a dalo preveriť vlastný tender na transportéry
BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) - Rezort obrany dal preveriť vlastný tender na transportéry 4x4. Postup Ministerstva obrany SR skontroluje Úrad pre verejné obstarávanie. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ministerstva Danka Capáková s tým, že rezort odmieta akékoľvek špekulácie.
O víťazovi je vraj rozhodnuté
Nákup obrnených vozidiel ostro kritizuje opozícia, ktorá sa domnieva, že o víťazovi verejnej súťaže je v zákulisí vopred rozhodnuté. Ministerstvo obrany SR plánuje nakúpiť viac ako 400 kusov vozidiel 4x4 v základnej platforme za 321 miliónov eur bez DPH.
Pôvodne pritom rezort obrany dostal súhlas na 780 miliónov, pričom počet vozidiel sa nezmenil. S víťazom súťaže ministerstvo uzatvorí rámcovú zmluvu na najbližších desať rokov.
"Ministerstvo obrany SR v záujme maximálnej transparentnosti a vyvrátenia akýchkoľvek pochybností dnes podalo v zmysle zákona podnet na Úrad pre verejné obstarávanie, aby preskúmal medzinárodný tender – užšiu súťaž pre obstaranie vozidiel 4x4. Aj týmto spôsobom sa chce dištancovať od politicky motivovaných, neopodstatnených tvrdení a útokov, ktoré smerujú k podozreniu, že podmienky spĺňa iba jediný uchádzač," povedal Capáková.
Tender kritizoval Naď z OĽaNO
Tender kritizoval bezpečnostný analytik z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Jaroslav Naď. Podľa jeho slov je o súťaži vopred rozhodnuté a navyše vozidlá bude potrebné dodatočne vybaviť za ďalšie milióny eur.
Rezort obrany pre podanie podnetu na ÚVO predlžuje aj termín na predkladanie ponúk. Záujemcovia sa môžu prihlásiť až do 17. júla tohto roka. Tiež ministerstvo pripomína, že v prípade akýchkoľvek pochybností je pripravené tender zastaviť.
Naďalej platí tiež vyhlásenie, že v prípade potvrdenia nezákonnosti postupov je minister obrany pripravený súťaž aj zrušiť. "Striktne však odmietame spochybňovanie tohto medzinárodného tendra a kritérií, ktoré v plnom rozsahu odzrkadľujú operačné požiadavky vojakov," dodala hovorkyňa.
Viac k témam: minister obrany SR, Ministerstvo obrany SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, transportéry Patria, ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Gajdošovo ministerstvo odmieta špekulácie opozície a dalo preveriť vlastný tender na transportéry © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: Policajti si posvietili na vodičov pod vplyvom drog, jeden ich prekvapil rastlinou vo vedreNasledujúci článok
Kysučanka si na žrebe zotrela 200 000 €!
Netvor a ja je temná romantasy, kde sa spravodlivosť mení na zbraň
Zlatá vstupenka do raja… alebo do pasce? Najväčšia hra miliardárky
Prevádzkový zisk nemeckej zbrojovky Rheinmetall vlani vzrástol o tretinu