Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Foto: Vodič Mercedesu zrejme zaspal za volantom a zrazil sa s dvoma autami
Webnoviny 15. apríl 2019 614
BRATISLAVA/KOŠICE 15. apríla (WebNoviny.sk) - Desať alkoholom posilnených vodičov prichytili policajti počas minulého týždňa na cestách v Košickom kraji. Až ôsmim z nich namerali viac ako jedno promile alkoholu v dychu, dvaja opití šoféri spôsobili nehody.
V piatok skoro ráno pri obci Bidovce v okrese Košice - okolie 42-ročný vodič Škody Felicia vyletel cez obrubník na deliaci ostrovček a narazil do dopravného značenia. Namerali mu takmer dve promile a opakované dychové skúšky mali stúpajúcu tendenciu.
Po zrážke pokračoval v jazde
Zrejme únava asistovala pri nehode, ktorá sa stala v piatok ráno medzi Moldavou nad Bodvou a Čečejovcami. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 30-ročný vodič Mercedesu Benz na rovnom úseku pravdepodobne zaspal a plynule prešiel za hranicu križovatky tvaru „T“, kde sa zrazil s 18-ročným vodičom BMW.
Vodič s mercedesom však aj po zrážke ďalej pokračoval v jazde a zrazil sa ešte s 38-ročnom vodičkou Fiatu Stilo. Mercedes následne zišiel z cesty a skončil v priekope.
Výsledkom sú traja ľahko zranení, vodič mercedesu skončil v nemocnici s doposiaľ neurčenou dĺžkou práceneschopnosti. Dychové skúšky u všetkých zúčastnených osôb boli negatívne.
Zišiel do priekopy a zaspal
Poriadne opitý 30-ročný vodič Octavie havaroval v sobotu predpoludním v obci Trstené pri Hornáde. S vozidlom skončil v priekope, namerali mu 3,65 promile alkoholu v dychu. Ďalší podgurážený 45-ročný šofér nezvládol jazdu v obci Geča. S vozidlom zišiel do priekopy a zaspal.
Pri dychovej skúške mu namerali 3,33 promile a opakovaná skúška mala stúpajúcu tendenciu. Vodič vyviazol bez zranení. Všetkých obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Vodič Mercedesu zrejme zaspal za volantom a zrazil sa s dvoma autami © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slovensko nie je podľa ministra Lajčáka svetovou mocnosťou, ale je silné vďaka multilateralizmuNasledujúci článok
ZSSK počas veľkonočného obdobia posilní 27 vlakov InterCity
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní