Pondelok, 27. júl 2026
Mimoriadne správy
- V Chorvátsku pátrajú po rakúskom kapitánovi, ktorý spadol do mora počas nepriaznivého počasia
- Zelenskyj avizuje rozšírenie doletu dronov na 4-tisíc kilometrov, do budúceho roka až na 10-tisíc
- Rumunsko zostrelilo už tretí ruský dron za tri dni, prezident Dan označil ich prelety za neprijateľné
- Zelenskyj varuje pred novou dohodou Ruska a Severnej Kórey, hovorí o ďalších 30-tisíc vojakoch
- Interpol eviduje 55 nezvestných Slovákov, medzi nimi sú podnikateľ aj dvaja novinári
Foto: Prezidentka Čaputová a premiér Pellegrini si uctili obete zrážky autobusu s kamiónom
Webnoviny 15. november 2019 761
15.11.2019 (Webnoviny.sk) - Pamiatku obetí stredajšej tragickej nehody si prezidentka Zuzana Čaputová a predseda vlády Peter Pellegrini uctili v Kolíňanoch pri Nitre, odkiaľ pochádzalo deväť obetí tragédie. Stretli sa tu aj s pozostalými, ktorí prišli o svojich najbližších.
Emotívne stretnutie s blízkymi obetí
Predtým zapálili sviečky v SOŠ techniky a služieb a v Gymnáziu na Párovskej ulici v Nitre, do týchto škôl chodilo päť študentiek a študentov, ktorí sa už do školských lavíc nevrátia.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Peter Pellegrini si uctili obete havárie autobusu (fotografie)
„Boli sme sa pokloniť pamiatke tých, ktorí zahynuli, a zároveň vyjadriť spoluúčasť pozostalým. Je to mimoriadne smutná udalosť, nehovoriac o tom, že zomreli deti. Tento týždeň zomierali ľudia aj na iných miestach Slovenska. Sme mysľou s pozostalými, pretože prísť o blízkeho človeka je asi najväčšia bolesť,“ povedala prezidentka Čaputová pred obecným úradom v Kolíňanoch po emotívnom stretnutí s blízkymi obetí.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Zrážka autobusu a nákladiaka pri Nitrianskych Hrnčiarovciach (fotografie)
„Celý národ dnes smúti s pozostalými. Sme s rodinami tých, ktorí prežívajú najťažšie chvíle v ich živote. Ako predseda vlády môžem garantovať, že všetkým rodinám a pozostalým sa snažíme pomôcť vo všetkom, čo potrebujú,“ povedal Pellegrini.
Školy navštívila aj ministerka Lubyová
Premiér ocenil súdržnosť ľudí a schopnosť zomknúť sa v ťažkých časoch. „Som rád, že to ešte stále v sebe máme a vieme si navzájom pomôcť, pretože v týchto dňoch nám nič iné ako ľudská blízkosť a solidarita nepomôže,“ dodal predseda vlády.
Zároveň vyzval vodičov, aby boli na ceste opatrní, pretože aj v piatok ráno sa neďaleko Nitry na rýchlostnej ceste stala ďalšia smrteľná nehoda.
Smútiace stredné školy navštívila aj ministerka školstva Martina Lubyová. Pri odchode zo SOŠ techniky a služieb povedala, že žiaci náročnú situáciu zvládajú relatívne dobre, škola má k dispozícii desať psychológov. Pôvodne mala mať škola v piatok riaditeľské voľno, ale napokon padlo rozhodnutie, že budú prežívať situáciu spoločne v kolektíve.
Za obete tragickej havárie autobusu je v piatok vyhlásený štátny smútok, ktorý bude trvať do 20:00.
Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky, Zrážka autobusu s nákladiakom pri Nitre
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Prezidentka Čaputová a premiér Pellegrini si uctili obete zrážky autobusu s kamiónom © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Šéfka ECB Lagardová pripustila možné zvýšenie úrokových sadzieb už v septembri
KDH podáva podnet na inšpektorát práce, žiada preveriť pracovné podmienky a pomery v Slovenskej pošte
Lodné spoločnosti po ruských útokoch prerušili plavby do ukrajinských prístavov v Čiernom mori