Streda, 28. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Foto: Pätnásťročný mladík narazil s autom do stromu, nehodu neprežila 17-ročná Adriana
BRATISLAVA 25. júla (WebNoviny.sk) - Na ceste v Štiavnických vrchoch v smere od Banskej Štiavnice na Vyhne sa v pondelok pred polnocou stala tragická nehoda, pri ktorej zahynulo 17-ročné dievča.
V aute sa viezli štyria ľudia
Auto Fiat Stilo šoféroval iba 15-ročný mladík z okresu Banská Štiavnica, ktorý v ostrej pravotočivej zákrute neprispôsobil rýchlosť auta mokrej vozovke.
Odporúčame:
Pri autonehode medzi Nitrou a Zlatými Moravcami zahynul 17-ročný mladík
Nad autom stratil kontrolu, to vošlo do protismeru, mimo cestu a ľavou zadnou časťou narazilo do stromu. Na zadných sedadlách vozidla sa v čase nehody viezli dve sestry z Hliníka nad Hronom - 17-ročná Adriana a jej o rok staršia sestra.
Adriana utrpela zranenia, ktorým na mieste nehody podľahla. Druhá spolujazdkyňa leží s ťažkými zraneniami v nemocnici. Martin (18), ktorý sedel v čase nehody vpredu na sedadle spolujazdca, utrpel zranenie, ktoré si vyžiadalo jednorazové ošetrenie na mieste.
Voči mladíkovi bolo vznesené obvinenie
Šofér, 15-ročný Miroslav, utrpel iba drobné odreniny rúk a tváre. Informovala o tom banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.
Požitie alkoholu vylúčila dychová skúška. V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví, z ktorých už bolo voči 15-ročnému mladíkovi vznesené obvinenie. Na mieste bol prítomný súdny znalec z odboru cestnej dopravy.
Dopravná nehoda a jej ďalšie okolnosti sú stále v štádiu vyšetrovania.
Viac k témam: nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Pätnásťročný mladík narazil s autom do stromu, nehodu neprežila 17-ročná Adriana © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Odsúdený Piťo vzal späť sťažnosť proti zamietnutiu obnovy konania
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Granty v tomto roku nemôže získať hocikto, podľa odborníka sú však na stole stovky miliónov eur