Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Foto: Dvojica mladíkov vykopla dvere na kostole a vzala pokladničky, spôsobili škodu za stovky eur
BRATISLAVA/KOMÁRNO 24. januára (WebNoviny.sk) - Policajti obvinili dvoch mladíkov, ktorí sa koncom decembra vlámali do kostola v obci Bátorove Kosihy v okrese Komárno. Páchatelia vykopli a poškodili dvoje dvere a ukradli štyri kovové pokladničky, ktoré vylomili a vybrali z nich asi 250 eur.
Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, odniesli si aj aparatúru na ozvučenie kostola za 560 eur. Poškodením dverí spôsobili škodu 360 eur. Tento čin majú na svedomí dvaja miestni muži vo veku 21 a 23 rokov.
Obaja už čelia obvineniam zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci v spolupáchateľstve. Zlodeji si peniaze v pokladničkách rozdelili a aparatúru predali. Pokladničky našli policajti vyhodené na cintoríne a zaistili aj ozvučovaciu techniku, ktorá sa vráti do kostola. Obvinení sú stíhaní na slobode.
Viac k témam: kostol, krádež, obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Dvojica mladíkov vykopla dvere na kostole a vzala pokladničky, spôsobili škodu za stovky eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Prorodinné organizácie upozorňujú na nízku pôrodnosť na Slovensku a chcú sa stretnúť s PellegrinimNasledujúci článok
Vodič Octavie pri cúvaní vytrhol zábradlie, nafúkal 3,2 promile
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk