Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Finančná správa zasiahla proti nelegálnemu predaju ojazdených áut z Nemecka
Webnoviny 5. apríl 2019 680
BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) - Kriminalisti finančnej správy riešili ďalší prípad nelegálneho predaja ojazdených áut z Nemecka. Tentokrát zaistili účtovné doklady spoločnosti z Bratislavského kraja.
Miliónový únik na DPH
Podľa predbežných informácií mal predajca v priebehu štyroch rokov priviezť a následne predať viac ako 1 650 osobných áut zákazníkom po celom Slovensku.
Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, pri týchto transakciách však existuje dôvodné podozrenie z nepriznania dane z nadobudnutia tovaru z iného členského štátu a následne nepriznania dane pri predaji.
Podľa predbežných analýz finančný únik na dani z pridanej hodnoty predstavuje sumu viac ako 2,6 milióna eur.
Hrozí dvanásťročný trest
Autá kupovali fyzické osoby, pričom časť z vozidiel následne končila v autobazároch po Slovensku. Účtovníctvo zaisťovali na viacerých miestach na území Slovenska. Kriminalisti zaistili účtovné doklady podnikateľského subjektu za obdobie celých štyroch rokov.
V marci z rovnakého dôvodu zaistili účtovníctvo aj predajcovi z Trnavského kraja. V prípade dokázania viny hrozí osobám podozrivým z trestného činu skrátenia dane a poistného trest na sedem až 12 rokov.
Viac k témam: autá, Finančná správa SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa zasiahla proti nelegálnemu predaju ojazdených áut z Nemecka © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile