Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Financie na rekreačné poukazy pre zamestnancov škôl nebude hradiť ministerstvo školstva
Webnoviny 4. január 2019 779
BRATISLAVA 4. januára (WebNoviny.sk) - Zabezpečenie finančných prostriedkov na rekreačné poukazy pre zamestnancov škôl je v kompetencii zriaďovateľov škôl (mestá, obce, VÚC). Tieto finančné prostriedky žiadnym spôsobom nezasahujú do rozpočtu ministerstva školstva a neuberajú peniaze ani školám, ani učiteľom.
Do štíhlych rozpočtov vypáli ďalšiu dieru
Ministerstvo školstva tak reaguje na vyhlásenie hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), v ktorom tvrdí, že školy čelia pre rekreačné poukazy vážnemu problému - budú mať menej peňazí na vzdelávanie detí.
Príspevok na rekreáciu sa dotkne vyše 200 škôl, ktoré majú viac ako 49 zamestnancov. Do ich štíhlych rozpočtov vypáli ďalšiu dieru vo výške 275 eur ročne na osobu. „Ak má škola napríklad 50 zamestnancov, bude musieť nájsť takmer 14-tisíc eur,“ povedal tieňový minister školstva OĽaNO Miroslav Sopko.
Príspevok na rekreáciu zamestnancov
Podľa rezortu školstva zo štatistických údajov vyplýva, že z 1 623 základných škôl s právnou subjektivitou je len 175, teda necelých 11 percent, ktoré majú evidovaných fyzicky viac ako 50 zamestnancov. V prípade stredných škôl je to z 236 spolu 53 škôl, teda necelých 22,5 percenta.
Novela zákona o podpore cestovného ruchu z dielne poslancov koaličnej SNS je platná od 1. januára 2019. Novelou sa zavádza nový inštitút - príspevok na rekreáciu zamestnancov. Príspevok bude vo výške 55 percent oprávnených nákladov, maximálne do sumy 275 eur ročne.
Viac k témam: Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, príspevok na rekreáciu
Zdroj: Webnoviny.sk - Financie na rekreačné poukazy pre zamestnancov škôl nebude hradiť ministerstvo školstva © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Pride v Berlíne poznačila krvavá tragédia, útok si vyžiadal jednu obeť a desiatky zasiahnutých – FOTO