Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Fico vraj prerazil vlastné dno. Ktorú časť Slovenska by odovzdal v záujme mieru Rusku? Pýta sa Šimečka (video)
Webnoviny 22. január 2024 541
22.1.2024 (SITA.sk) - Premiér Robert Fico (Smer-SD) svojimi výrokmi v Sobotných dialógoch RTVS na adresu Ukrajiny prerazil podľa lídra opozičného hnutia Progresívne Slovenska Michala Šimečku vlastné dno.
Pár dní pred stretnutím s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhalom označil Fico Ukrajinu za štát „pod absolútnym vplyvom USA“ a naznačil tiež, že sa bude musieť vzdať časti svojho územia v prospech Ruska.
„Ja by som sa spýtal premiéra Fica, keď hovorí, že Ukrajina má odovzdať územie, keby sme sa my ocitli v podobnej situácii, tak ktoré územie Slovenska by odovzdal on v záujme mieru? Odovzdal by časť východného Slovenska?“ pýta sa Šimečka.
Ficove výroky sú nehorázne a bezcitné voči ľuďom
Zdôraznil, že premiérove výroky sú nehorázne a bezcitné voči ľuďom, ktorí trpia ruskou agresiou na Ukrajine. Sú podľa neho tiež v absolútnom rozpore s našimi strategickými bezpečnostnými záujmami.
Fico podľa neho ťahá Slovensko do izolácie a zároveň ohrozuje povesť Slovenska. Podčiarkol, že ani svojim voličom Fico pred voľbami nehovoril, že dostane krajinu do medzinárodnej izolácie, presne k tomu to však smeruje. Líder progresívcov pripomenul, že proti návrhu novely Trestného zákona z dielne vlády sa vyjadrili dôležité európske inštitúcie vrátane Európskeho parlamentu.
Konanie ministerky kultúry Šimkovičovej
Medzinárodnú povesť Slovenska podľa neho zároveň ohrozuje aj konanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (SNS), ktorá obnovila spoluprácu s Ruskom a Bieloruskom.
„Jedna vec je ministerka Šimkovičová, od ktorej asi nikto nič dobré nečaká, druhá vec je, že je to súčasťou širšieho rámca našej zahraničnej politiky. Ideme úplne proti tomu, aký je konsenzus a spoločná línia Európskej únie a Severoatlantickej aliancie, a to je nerozvíjať bilaterálne kontakty s diktátorskými a agresorskými režimami, ako je režim prezidenta Lukašenka a prezidenta Putina,“ podčiarkol Šimečka.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Ministerka kultúry SR, Opozícia, Predseda Progresívneho Slovenska, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Fico vraj prerazil vlastné dno. Ktorú časť Slovenska by odovzdal v záujme mieru Rusku? Pýta sa Šimečka (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru