Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Fico je nervózny a chytá sa slamky, Kollár má však veľa otázok týkajúcich sa polície a vedenia ministerstva vnútra (video)
Webnoviny 31. august 2021 520
31.8.2021 (Webnoviny.sk) - Hnutie Sme rodina má veľa otázok týkajúcich sa vedenia ministerstva vnútra a polície, na ktoré potrebuje dostať odpovede.
Vyhlásil to predseda parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár po tom, ako bol parlament opakovane neuznášaniaschopný a mimoriadna schôdza o návrhu na odvolanie Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra sa presunula na riadnu septembrovú schôdzu.
Kollár odmietol konkretizovať, aké výhrady má Sme rodina voči rezortu vnútra a polícii. Tvrdil, že chce byť korektný voči koaličným partnerom. Za pozitívne by však považoval, keby policajný prezident Peter Kovařík odstúpil, pretože je obvinený.
Novinári urážajú jeho hnutie
V inej situácii sa podľa neho nachádza minister vnútra Mikulec, voči ktorému vzniesla podozrenia z korupcie opozícia. Sme rodina chce podľa Kollára odpovede od koaličných partnerov, aby sa v budúcnosti nevytvorila iná skupina ľudí, ktorá si sprivatizuje spravodlivosť, ako to v minulosti urobila strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).
Podľa Kollára veľa novinárov uráža hnutie Sme rodina, keď ho spája so Smerom-SD a tvrdí, že chce zastaviť vyšetrovanie. „Nie, my ho plne podporujeme,“ zdôraznil. Podľa neho nominanti Roberta Fica (Smer-SD) v najdôležitejších štátnych inštitúciách, ktorí páchali trestnú činnosť, sa popriznávali a niektorí poznajú svoj trest.
Poslanci odmietli robiť štafáž Ficovi
Kollár zdôraznil, že koaliční poslanci boli v parlamente, ale odmietli robiť „štafáž“ Ficovi na mimoriadnej schôdzi. „Pán Fico musí byť už veľmi, veľmi nervózny, slučka sa okolo neho sťahuje a už sa slamky chytá,“ poznamenal Kollár.
O dianí v koaličnej strane Za ľudí Kollár povedal, že strana funguje ďalej, aj keď sa možno oslabí o časť poslancov. Podľa neho je dôležité, aby zostala koalícii stabilná ústavná väčšina. Dodal, že je pokojný, lebo na počtoch poslancov vládnej koalície sa nič nezmení.
Viac k témam: medializované kauzy, mimoriadna schôdza parlamentu, odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico je nervózny a chytá sa slamky, Kollár má však veľa otázok týkajúcich sa polície a vedenia ministerstva vnútra (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO