Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Fico chce pretaviť vynikajúce výsledky krajiny do dobrého výsledku Smeru-SD vo voľbách
BRATISLAVA 11. júna (WebNoviny.sk) - Predseda Smeru-SD Robert Fico venuje tento týždeň stretnutiam v regiónoch.
"Osobný kontakt, debata a potom podanie rúk boli pre mňa nielen v osobných vzťahoch, ale aj v politike vždy kľúčové. Vnútrostranícku diskusiu, a to na každej úrovni, som v pondelok odštartoval v Trnave a Nitre," uviedol Fico na svojom profile na sociálnej sieti Facebook.
Otvorené a podnetné debaty
Podľa jeho slov je hlavnou témou stretnutí, ako pretaviť vynikajúce výsledky krajiny do dobrého výsledku strany Smer-SD vo voľbách tak, aby sociálna demokracia na Slovensku nedopadla ako v Česku. V utorok očakáva otvorenú a podnetnú debatu v Žiline a Trenčíne. "Úprimne sa na vás teším v každom krajskom meste," dodal Fico.
Predseda strany Smer-SD Robert Fico v piatok vystúpil na verejnosti prvýkrát od májových eurovolieb. Ako uviedol na vyhlásení pred centrálou strany Smer-SD, bol na otvorení výstavy v Mostare v Bosne a Hercegovine s ministerkou kultúry Ľubicou Laššákovou a chodil po Slovensku.
Dianie v strane Smer-SD
Na tému diania v strane Smer-SD uviedol, že chce potiahnuť stranu ako jej predseda do parlamentných volieb v budúcom roku. Fico sa nechcel vyjadriť k vyhláseniam niektorých jeho straníckych kolegov, na zmenu vo vedení strany nevidí dôvod.
Predseda Smeru napriek tomu pripustil vnútrostranícku diskusiu, ale bez mediálnych odkazov či komentárov. "Naozaj vedieme v strane diskusiu, pretože by sme neradi skončili ako českí sociálni demokrati, ktorí išli do volieb s výbornými výsledkami krajiny a aj napriek tomu neuspeli. Spúšťam vnútrostranícku diskusiu, pričom sa budeme rozprávať s okresnými, krajskými a inými štruktúrami o našej politike," povedal Fico.
Niektoré okresné štruktúry strany po posledných eurovoľbách, v ktorých Smer prvýkrát po dlhých rokoch nevyhral, poslali vedeniu list. V ňom žiadali odchod Fica a aj Roberta Kaliňáka z ich súčasných postov.
Viac k témam: predseda strany Smer-SD, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico chce pretaviť vynikajúce výsledky krajiny do dobrého výsledku Smeru-SD vo voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Kiska dostal stovky žiadostí o milosť, vyhovel len matke štyroch detí a ďalším piatim ľuďomNasledujúci článok
Foto: Vodič Iveca zrazil 31-ročného muža, ktorý bol v strede cesty
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom