Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Exriaditeľ regionálnej správy ciest nezastavil na „stopke“ a spôsobil nehodu, súd potvrdil trest
BANSKÁ BYSTRICA 11. júna (WebNoviny.sk) – Peňažný trest 600 eur a zákaz pol roka viesť motorové vozidlá potvrdil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 43-ročného Miroslava S. z Detvy, ktorý ako vodič auta Toyota RAV4 v Hnúšti nezastavil na „stopke“ a zrazil sa s prechádzajúcou Škodou Favorit. Pri zrážke vodič Favorita utrpel viaceré zranenia, z ktorých sa liečil 40 dní.
Miroslav vinu priznal
Miroslav S., v čase dopravnej nehody riaditeľ Banskobystrickej regionálnej správy ciest, na súde vinu priznal. Spáchal prečin ublíženia na zdraví porušením dôležitej povinnosti. Okresný súd v Rimavskej Sobote mu uložil peňažný trest 600 eur a na 6 mesiacov zakázal šoférovať.
Ako poľahčujúcu okolnosť zohľadnil jeho priznanie a ďalšie okolnosti. Proti verdiktu sa odvolal prokurátor, požadujúci prísnejší trest peňažný a zákaz šoférovania stanoviť na dva roky. Odvolací senát však označil trest síce za mierny, ale za zákonný a rozsudok prvostupňového súdu potvrdil.
Auto používa pri práci
Obhajca poukázal na to, že Miroslav S. v súčasnosti podniká a vozidlo potrebuje k výkonu činnosti. Má štyri deti, z ktorých tri sú maloleté a dve majú zdravotné problémy.
Suja ich vozí do predškolského zariadenia a na zdravotné vyšetrenia. Verdikt krajského súdu je právoplatný. Poškodené strany si musia nárok na náhradu škody vymáhať v civilnom procese.
Viac k témam: dopravná nehoda, Krajský súd Banská Bystrica
Zdroj: Webnoviny.sk - Exriaditeľ regionálnej správy ciest nezastavil na „stopke“ a spôsobil nehodu, súd potvrdil trest © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Bratislavské Dell Technologies fórum popíše digitálnu transformáciu
Do regiónov smeruje viac ako 12,5 milióna eur. Kam poputuje najväčšia suma?
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala