Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Expolicajt „Baki“ sa v pondelok postaví pred súd, piťovcom mal vynášať informácie z vyšetrovania
3.9.2022 (Webnoviny.sk) - Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici by sa v pondelok (5. septembra) mal začať súdny proces s bývalým policajtom Branislavom Bakoš.
Donášal piťovcom
Ten je obžalovaný pre zneužívanie právomoci verejného činiteľa, prijímanie úplatku, ako aj ohrozenie dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.
Bývalý zástupca riaditeľa Jednotky operatívneho nasadenia Národnej kriminálnej agentúry prezývaný „Baki" podľa medializovaných informácií vynášal informácie z polície zločineckej skupine piťovci.
Zmaril niekoľko policajných razií
Konkrétne podľa portálu Aktuality.sk vyzradil mafiánskej skupine policajnú akciu na vydieračov aj protidrogový zásah. Odmenou pre neho malo byť pár stoviek eur. Pojednávania v tejto veci sú vytýčené aj na 6. a 16. septembra.
Zároveň je Branislav Bakoš stíhaný aj pre spoluprácu so skupinou takáčovcov, z ktorej ho obvinili ho ešte v roku 2017 v rámci policajnej akcie Aladin.
Viac k témam: Piťovci, Súdy, Zneužitie právomoci verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk - Expolicajt „Baki“ sa v pondelok postaví pred súd, piťovcom mal vynášať informácie z vyšetrovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk