Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Milióny Nemcov zisťujú pravdu o svojich rodinách. Nový archív odhalil tajomstvá z čias Hitlera
- Ruské útoky zabili na Ukrajine troch civilistov, medzi zranenými sú aj deti
- Kým Srbsko zaostáva, Čierna Hora sa stala hlavným favoritom na vstup do EÚ
- Zelenskyj navrhol Putinovi osobné rokovanie a úplné prímerie
- Lotyšská tajná služba varuje pred ruskou právnou vojnou proti štátom NATO
Európska komisia si zaistila možnosť nákupu od spoločnosti Moderna
Webnoviny 25. november 2020 648
25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Európska komisia schválila dohodu s americkou spoločnosťou Moderna o predbežnom nákupe úvodných 80 miliónov dávok mRNA vakcíny proti COVID-19 (mRNA-1273). Navyše, Európskej komisii bola poskytnutá opcia na nákup ďalších dodatočných 80 miliónov dávok, čím môže dokopy získať až 160 miliónov vakcín pre občanov EÚ. Dohoda bude definitívne sfinalizovaná po krátkom období poskytnutom členským štátom EÚ na jej preskúmanie. Je vyvrcholením spoločných rozhovorov od 24. augusta 2020 a po schválení vakcíny Európskou agentúrou pre lieky (EMA) by mohla byť dodaná už v prvom štvrťroku 2021.
Dohoda odráža záväzok spoločnosti Moderna sprístupniť svoju vakcínu vo viacerých krajinách na celom svete. "Oceňujeme dôveru, ktorú Európska komisia prejavila v našu platformu vakcín mRNA zahrnutím mRNA-1273 do svojho portfólia vakcín. Uvedomujeme si, že riešenie tejto globálnej pandémie si bude vyžadovať množstvo riešení, a sme hrdí na úlohu, ktorú spoločnosť Moderna v tomto globálnom úsilí zohráva," uviedol Stéphane Bancel, výkonný riaditeľ spoločnosti Moderna. "S našimi strategickými partnermi, spoločnosťami Lonza a Rovi, sme rozšírili našu výrobnú kapacitu mimo USA, aby sme v prípade schválenia od roku 2021 mohli dodávať približne 500 miliónov a možno až 1 miliardu dávok ročne."
Informačný servis
Viac k témam: Moderna, mRNA vakcína, PR, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia si zaistila možnosť nákupu od spoločnosti Moderna © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slovenské hranice nelegálne prekročili dvaja Turci, polícia ich objavila v leseNasledujúci článok
Darujme deťom vzdelanie
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov