Utorok, 9. jún 2026
Mimoriadne správy
- Ruské útoky neďaleko frontu zabili na Ukrajine štyroch civilistov vrátane staršieho cyklistu
- Odsúdili prominentného člena Kinahanovho gangu, jedného z najväčších európskych drogových kartelov
- Poľskí colníci zadržali viac než tonu heroínu ukrytého v zásielke dekoračných tehál
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
Dvaja Egypťania skončili na cudzineckej polícii v Nových Zámkoch, majú niekoľkoročný zákaz vstupu do krajín Únie
Webnoviny 28. január 2022 525
28.1.2022 (Webnoviny.sk) - Dvoch Egypťanov, ktorí sa na území Slovenska zdržiavali neoprávnene, predviedla hliadka železničnej polície na oddelenie cudzineckej polície v Nových Zámkoch. Ako informoval hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka, železniční policajti na dvojicu nelegálnych migrantov narazili pri kontrole medzinárodného rýchlika Hungaria.
Jeden z Egypťanov vycestoval z domovskej krajiny ešte v marci minulého roka, druhý tak urobil v septembri, rovnako z ekonomických dôvodov. „Obaja sa stretli v Srbsku, odkiaľ cestovali do maďarského Szegedu a následne taxíkom do Budapešti. Kúpili si lístky na vlak do Bratislavy, odkiaľ chceli cestovať do Viedne. Cieľovými krajinami boli Francúzsko a Rakúsko," poznamenal k prípadu Slivka.
Za neoprávnený pobyt im boli vydané rozhodnutia o vyhostení so zákazom vstupu na územie Slovenskej republiky a všetkých členských štátov EÚ na tri roky. „Momentálne sa už nachádzajú v útvare policajného zaistenia pre cudzincov, kde budú až do chvíle, kým neopustia krajinu," dodal Slivka.
Viac k témam: Migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Dvaja Egypťania skončili na cudzineckej polícii v Nových Zámkoch, majú niekoľkoročný zákaz vstupu do krajín Únie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO