Piatok, 12. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Dočasný šéf inšpekcie Scholtz čelí obvineniu zo zneužívania právomoci a marenia spravodlivosti
Webnoviny 14. september 2021 570
14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Dočasný šéf Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Peter S. čelí obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, rozhodol o tom prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave.
„Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava po tom, čo dňa 10. septembra vydal uznesenie o začatí trestného stíhania, vzniesol dňa 14. septembra obvinenie P. S. pre pokračovací zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti," uviedol Skladan.
Petra S. zadržali podľa medializovaných informácií v pondelok 13. septembra jeho vlastní podriadení z policajnej inšpekcie. Vedením inšpekcie ho poveril minister vnútra Roman Mikulec po tom, ako jeho predchodcu Adriána Sz. vzali do väzby a vláda ho odvolala.
Viac k témam: obvinenie, policajná inšpekcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Dočasný šéf inšpekcie Scholtz čelí obvineniu zo zneužívania právomoci a marenia spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Vyšetrovatelia z tímu Očistec majú na krku ďalšie obvinenie
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO