Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
- Rusko na Ukrajine za uplynulý týždeň stratilo viac ako 10-tisíc vojakov
Dočasná ministerka školstva Matečná predniesla príhovor k začiatku školského roka
BRATISLAVA 4. septembra (WebNoviny.sk) - Škola stojí a padá na pedagógoch. Bez učiteľov a ich úsilia a nasadenia, často aj nad rámec oficiálnych povinností, by celý vzdelávací systém len ťažko mohol fungovať.
V príhovore k začiatku školského roka, ktorý odznel v nedeľu večer na Jednotke RTVS, to uviedla dočasná ministerka školstva Gabriela Matečná (nominantka SNS).
Podľa Matečnej si kvalitní učitelia zaslúžia aj primerané ohodnotenie, a preto je rada, že v tejto oblasti nastane v nasledujúcom školskom roku významný posun.
Dočasne nahradila Plavčana
Ministerka pôdohospodárstva, ktorá v rezorte školstva dočasne nahradila odvolaného ministra Petra Plavčana, v prejave vyjadrila presvedčenie, že naše školstvo si zaslúži náležitú pozornosť.
Odporúčame:
Matečná dočasne povedie ministerstvo školstva, radami od Plavčana nepohrdne
„Od vzdelania našich detí závisí aj budúcnosť našej krajiny. A tú si predstavujem ako krajinu demokratickú a kultúrnu, s rešpektom k prírodnému bohatstvu a k našim kultúrnym tradíciám. A preto si naše školstvo zaslúži aj dostatočné množstvo prostriedkov,“ povedala Matečná.
Matečná s potešením vníma, že stovky detí sa od septembra začnú učiť v nových priestoroch, ktoré boli vybudované z fondov Európskej únie.
Vyzdvihla prínos obcí a miest
Ministerka tiež vyzdvihla prínos obcí a miest, ktoré sa o svoje školy zodpovedne starajú a investujú množstvo úsilia a finančných prostriedkov na zlepšenie prostredia a podmienok pre školákov.
Gabriela Matečná v prejave zdôraznila, že nový školský rok je pre nás všetkých veľkou udalosťou a na záver príhovoru zapriala študentom, medzi ktorými bude tento rok približne 60-tisíc prvákov, úspešný nový školský rok 2017/2018.
Ministerka zároveň vopred poďakovala pedagógom za obetavú prácu a úsilie a rodičom popriala veľa radosti z úspechov ich školákov.
Viac k témam: Gabriela Matečná, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Peter Plavčan, školstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Dočasná ministerka školstva Matečná predniesla príhovor k začiatku školského roka © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: Družku polial horľavinou a podpálil, obvinili ho z pokusu o vražduNasledujúci článok
Kandidátom ĽSNS za žilinského župana je Peter Sagan z Oravy
Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera