Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Do väzenia odchádza „zametač“ Smeru, konštatovala Remišová
Webnoviny 24. máj 2022 607
24.5.2022 (Webnoviny.sk) - Do väzenia odchádza bývalý špeciálny prokurátor a „zametač“ Smeru, ktorý sa spreneveril svojmu poslaniu strážcu zákona. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová takto reagovala na rozsudok nad Dušanom Kováčikom, ktorý dostal osemročný trest. Strana to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti.
„Ficovi spojenci sa priznávajú či končia vo väzení, odsúdení nezávislými súdmi. Podozrenia z organizovanej skupiny, ktorú mal prikrývať práve Fico so svojimi najbližšími ľuďmi sa ešte pred súdy dostanú," vyhlásila Remišová. Doplnila, že odsúdenie Kováčika je symbolom, že roky nedotknuteľní predstavitelia skorumpovaného systému sa po dlhej dobe „musia obávať spravodlivosti“.
Juraj Šeliga k odsúdeniu Kováčika dodal, že spravodlivému súdu nikto neujde. „Dva vysokoodborné súdy rozhodli o tom, že Kováčik je obyčajný úplatkár. Nie je to žiaden politický väzeň. Je to človek, ktorý chránil „našich ľudí“ a je členom širšej organizovanej skupiny, ktorá rozkrádala túto krajinu," skonštatoval. Pripomenul tiež, že súdy na Slovensku nie sú s nikým dohodnuté a rozhodovali nezávisle s pokojom, nie hnevom.
Viac k témam: Predseda strany Za ľudí, Súd s Dušanom Kováčikom, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Do väzenia odchádza „zametač“ Smeru, konštatovala Remišová © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Starostka Rotterdamu prekonala strach z výšok. Po vyššej volebnej účasti zlanila z ikonickej veže