Sobota, 13. december 2025
Mimoriadne správy
- Tisíce Rumunov protestovalo proti korupcii v justícii, nepokoj vyvolala investigatívna reportáž
- Kim Čong-un sa priznal, Severná Kórea pomáhala Rusku pri odmínovaní ukrajinského územia
- Trumpov vyslanec sa stretne so Zelenským a európskymi lídrami, budú diskutovať o mieri na Ukrajine
- Zelenskyj navštívil Kupiansk, nachádzal sa asi kilometer od ruských pozícií
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
Do parlamentu by išlo osem strán, súčasná koalícia Smer-SD, SNS a Most-Híd by nemala väčšinu
BRATISLAVA 26. júla (WebNoviny.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali v polovici júla, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 26,4 percenta voličských hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS, ktorý robila v dňoch 13. až 24. júla formou osobného dopytovania.
V prvej trojke aj SNS a SaS
Výberovú vzorku prieskumu tvorilo 1025 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.
Respondenti odpovedali na otázku: "Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?"
Odporúčame:
KDH by vo voľbách predbehlo Most-Híd, medzi SaS a Smer-SD je rozdiel 13 percent hlasov
Na druhom mieste skončila podľa prieskumu strana strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 14,2 percenta hlasov. Nasledujú Slovenská národná strana (10,3 %), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (9,2 %), Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (9,1 %), Sme rodina - Boris Kollár (8,2 %) a Kresťanskodemokratické hnutie (6,3 %). Do parlamentu by sa dostal aj Most-Híd so ziskom 6,2 percenta odovzdaných hlasov.
Voliť by išlo 66,6 percenta opýtaných
Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by ostala Strana maďarskej komunity so ziskom 4 percentá, Strana zelených Slovenska ktorá by získala 1,5 percenta hlasov a Komunistická strana Slovenska so ziskom 1,2 percenta. Iné strany alebo hnutia získali v prieskume menej ako jedno percento hlasov.
Rozdelenie kresiel v parlamente by podľa výsledkov prieskumu vyzeralo nasledovne: Smer-SD by získal 44 kresiel, nasledujú SaS (24), SNS (17), OĽaNO-NOVA (15), Ľudová strana Naše Slovensko (15), Smer rodina – Boris Kollár (14), KDH (11) a Most-Híd (10).
Na voľbách by sa podľa prieskumu zúčastnilo 66,6 percenta opýtaných. Podľa prieskumu by 19,2 percenta respondentov nešlo voliť a 14,2 percenta nevedelo na otázku odpovedať.
| Strana | Preferencie v % | Mandáty |
| Smer-SD | 26,4 | 44 |
| SaS | 14,2 | 24 |
| SNS | 10,3 | 17 |
| OĽaNO-NOVA | 9,2 | 15 |
| ĽS Naše Slovensko | 9,1 | 15 |
| SME RODINA-Boris Kollár | 8,2 | 14 |
| KDH | 6,3 | 11 |
| Most-Híd | 6,2 | 10 |
| SMK-MKP | 4 | - |
| SZS | 1,5 | |
| KSS | 1,2 | |
| Sieť | 0,7 | |
| SDKÚ-DS | 0,6 | |
| SKOK | 0,6 | |
| Šanca | 0,6 | |
| MKDA-MKDSZ | 0,3 | |
| VZDOR | 0,3 | |
| DS | 0,1 | |
| Priama demokracia | 0,1 | |
| SMS | 0,1 | |
| Iná strana | 0,0 | |
Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, Most-Híd, OĽaNO-NOVA, prieskum, SaS Sloboda a Solidarita, Sme Rodina Boris Kollár, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Do parlamentu by išlo osem strán, súčasná koalícia Smer-SD, SNS a Most-Híd by nemala väčšinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Najvyšší súd potvrdil rozsudok pre manžela modelky Silvie KucherenkoNasledujúci článok
Najväčšie preteky v horskej cyklistike ŠKODA STUPAVA TROPHY už tento víkend
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Predseda parlamentu Raši zvolal mimoriadnu schôdzu k adresnej energopomoci