Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Danko pripustil vystúpenie Slovenska z Únie, pobúrili ho aj slová nemeckého kancelára Merza – VIDEO
Webnoviny 28. máj 2025 287
28.5.2025 (SITA.sk) - Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko pripustil vystúpenie Slovenska z Európskej únie (EÚ). Urobil tak na stredajšej tlačovej besede.
Danko sa nie tak dávno na petičnej akcii za vystúpenie z EÚ a NATO vyjadril, že je čas vystúpiť z EÚ a NATO. EÚ nazval žalárom národov. Ako uviedol, nepríde mu v poriadku, že niekto povie, že je normálne jesť chrobáky, alebo aby si Nemci a Francúzi robili čo chcú.
Šéfovi národniarov nepríde normálne ani to, že nemecký kancelár Friedrich Merz Slovensku odkazuje, že ak nebude poslúchať, tak mu zoberie eurofondy. "Kto je nemecký kancelár? On nie je nadriadený nášmu predsedovi vlády. Hlavne nech sa Nemci pozrú, aké zisky odlievajú zo Slovenska," vyhlásil Danko s tým, že "z nás robia otrokov".
Ako príklad uviedol automobilky. "To si treba povedať, že Nemci žijú aj zo slovenskej pracovnej sily," uviedol Danko, ktorého preto pobúrili slová nemeckého kancelára. Preto sa tu podľa neho vynára aj potenciálna debata o tom, čo bude ďalej v EÚ. "Pretože ak nás chcú ďalej brať ako nesvojprávnych... tak nech si žijú ďalej bez nás," uzavrel Danko.
Viac k témam: Eurofondy, Nemecký kancelár, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk - Danko pripustil vystúpenie Slovenska z Únie, pobúrili ho aj slová nemeckého kancelára Merza – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Súd v procese s Harabinom skončil dokazovanie, rozsudok vynesie už čoskoro
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile