Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Colníci zhabali stovky falzifikátov značkového oblečenia, páchateľom hrozí mastná pokuta
Webnoviny 24. február 2021 686
24.2.2021 (Webnoviny.sk) - Príslušníci Colného úradu (CÚ) Bratislava zhabali stovky falzifikátov značkového oblečenia v hodnote takmer 18-tisíc eur. Finančná správa o tom informovala v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa CÚ Bratislava Drahomíra Adamčíková.
Pri kontrole skladových priestorov na Starej Vajnorskej ulici v Bratislave objavili colníci celkovo 185 kusov oblečenia Tommy Hilfiger v hodnote 9 250 eur a 15 kusov teplákových súprav v sume 600 eur a tri kusy športových tričiek s dlhým rukávom danej značky za 1 350 eur. Páchateľom hrozí pokuta do výšky 67-tisíc eur, prípadne trestné stíhanie.
Príslušníci CÚ Bratislava našli v sklade aj napodobeniny teplákov značky Balenciaga, vďaka ktorým by vznikla škoda v hodnote 6-tisíc eur. Zo skladu odniesli 12 kusov teplákov s označením Pink Pink, pričom predbežná škoda na domácom trhu by bola 480 eur. Vo veci prebieha ďalšie konanie podľa zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi.
Bratislavskí colníci v uplynulých dňoch riešili aj prípad z parkoviska pri čerpacej stanici v Stupave. Hliadka CÚ Bratislava urobila kontrolný nákup u fyzickej osoby. Zistila, že má pri sebe tabak do vodných fajok v celkovom množstve 1 950 gramov. Išlo o deväť kusov spotrebiteľských balení bez označenia kontrolnými známkami v hodnote 225 eur. Vlastník dostal blokovú pokutu vo výške 150 eur, únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov činí 149,57 eura.
Viac k témam: colníci, falzifikát, oblečenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Colníci zhabali stovky falzifikátov značkového oblečenia, páchateľom hrozí mastná pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Hoax o vakcíne AstraZeneca šíria tisíce ľudí, číslice 2008 na konci sú čistou zhodou náhodNasledujúci článok
Kolíková: Ak nebudeme mať núdzový stav, tak necháme ľudí napospas osudu
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete