Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Colníci zadržli od začiatku roka takmer tisíc falzifikátov, viac ako polovicu tovaru tvorila obuv
Webnoviny 7. júl 2022 539
7.7.2022 (Webnoviny.sk) - Žilinskí príslušníci finančnej správy zaistili od začiatku roka 951 napodobením značkového tovaru. Viac ako polovicu zadržaného tovaru predstavovala obuv. Podľa hovorkyne Colného úradu Žilina Boženy Chríbikovej je vyčíslená hodnota originálov vecí im najviac podobným 47 730 eur.
„Za posledný polrok pribudlo do skladu zadržaného tovaru viac ako 504 párov obuvi a 447 kusov ďalších vecí, ktorými došlo k porušeniu práv oprávnenej osoby k ochrannej známke, keďže išlo o falzifikáty. Medzi nimi bol zväčša športový tovar, ale tiež papuče, hodinky, kabelky aj hračky pre deti," skonštatovala Chríbiková.
Falzifikáty pochádzajú pôvodom z Číny, Vietnamu, Turecka či Švajčiarska. „Z uvedených vecí stojí za zmienku napodobenina kabelky označená známkou svetoznámej značky, ktorá má v originálnom prevedení hodnotu neuveriteľných 6 250 eur," poznamenala Chríbiková.
Príslušníci finančnej správy napodobeniny odhalili v obchodoch, dopravných prostriedkoch a poštových zásielkach. „Pri kontrolách tovaru postupujú podľa nariadenia o presadzovaní práv duševného vlastníctva. Tento predpis sa neuplatňuje na tovar neobchodnej povahy, ktorý sa nachádza v osobnej batožine cestujúcich," dodala hovorkyňa CÚ Žilina.
Viac k témam: Falzifikát
Zdroj: Webnoviny.sk - Colníci zadržli od začiatku roka takmer tisíc falzifikátov, viac ako polovicu tovaru tvorila obuv © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Starostka Rotterdamu prekonala strach z výšok. Po vyššej volebnej účasti zlanila z ikonickej veže