Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Colníci odhalili agrofirmy vo Svidníku prepojené jedným konateľom, ktoré údajne krátili DPH
BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili účtovné doklady podozrivých obchodných spoločností vo Svidníku, ktoré podnikajú v poľnohospodárskej oblasti.
Tieto subjekty údajne krátili daň z pridanej hodnoty (DPH) v odhadovanej výške 500 tisíc eur za dodávky rôznych tovarov a služieb. Informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová v tlačovej správe.
Odporúčame:
Neoprávnené odpočty DPH prostredníctvom bielych koní pripravili štát o 153 000 eur
„Príslušníci KÚFS zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady podozrivých obchodných spoločností vo Svidníku z dôvodu porušovania colných a daňových predpisov. Hlavným predmetom podnikateľskej činnosti týchto firiem je poľnohospodárstvo. Z obavy, že by mohlo dôjsť k zničeniu účtovných dokladov, účtovníctvo daných spoločností zadržali,“ ozrejmila Skokanová.
Kriminalisti finančnej správy podľa Skokanovej ďalej zistili, že tieto daňové subjekty sú personálne prepojené jedným a tým istým konateľom.
Viac k témam: colníci, DPH daň z pridanej hodnoty, neoprávnené odpočty DPH
Zdroj: Webnoviny.sk - Colníci odhalili agrofirmy vo Svidníku prepojené jedným konateľom, ktoré údajne krátili DPH © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Viceprezident SFZ Richard Havrilla kandiduje na post primátora Košíc, jeho prioritou je dopravaNasledujúci článok
Slovenská sporiteľňa za deň vypredala kryté dlhopisy za štvrť miliardy
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO