Štvrtok, 29. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Člen gangu štvrtákov je už na Slovensku, za mrežami si posedí desiatky rokov (foto)
1.12.2020 (Webnoviny.sk) - Zadržaný Patrik Šnajdr, člen gangu zvaného „štvrtáci“, bol prevezený z juhoafrického Johannesburgu na Slovensko do výkonu trestu. Ako informovala Polícia SR vo svojom profile na sociálnej sieti, „odsedí si“ 20 rokov. Odsúdený bol Špecializovaným trestným súdom v Pezinku pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, hrubý nátlak a vydieranie.
Polícia uviedla, že Šnajdr patril ku gangu Miroslava Štvrteckého zvaného „štvrtáci“ a v uplynulých dňoch bol za prísnych bezpečnostných opatrení prevezený na Slovensko.
V Juhoafrickej republike ho zadržali 2. mája 2019 na základe „červeného obežníka“ Interpolu. „Odvtedy čakal vo väzbe na ukončenie extradičného konania, ktorého výsledkom bolo jeho vydanie na Slovensko,“ objasnili policajti.
Viac k témam: gang „štvrtáci“
Zdroj: Webnoviny.sk - Člen gangu štvrtákov je už na Slovensku, za mrežami si posedí desiatky rokov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Kandidáti na člena rady sa zhodovali v názore o chýbajúcej mediálnej gramotnosti na SlovenskuNasledujúci článok
Súčasná situácia ohrozuje naše pľúca
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Granty v tomto roku nemôže získať hocikto, podľa odborníka sú však na stole stovky miliónov eur