Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Černák má šancu na prepustenie. O jeho podmienečnom prepustení na slobodu bude súd rozhodovať v utorok v Leopoldove
Webnoviny 18. máj 2025 391
18.5.2025 (SITA.sk) - O podmienečnom prepustení na doživotie odsúdeného Mikuláša Černáka na slobodu bude súd rozhodovať v utorok 20. mája. Verejné zasadnutie sa tento raz nebude konať na piešťanskom pracovisku Okresného súdu Trnava, ale za múrmi prísne stráženého Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove. Súd tu má pre verejné zasadnutie rezervovaný aj ďalší termín vo štvrtok 22. mája.
Odsúdený bývalý boss slovenského podsvetia Mikuláš Černák je vo väzení už 27 rokov. Slovenská legislatíva umožňuje podmienečné prepustenie aj v prípade odsúdených na doživotie po 25 rokoch a splnení určených podmienok. O jeho podmienečné prepustenie požiadalo občianske združenie Reštart – nový život, na verejnom zasadnutí pred rokom sa k nemu pripojil aj samotný Černák.
Začiatkom apríla sa na verejnom zasadnutí traja znalci z odboru psychiatrie a psychológie vyjadrili k odsúdenému Černákovi a jeho resocializačnej prognóze. Ich posudky boli pre Černáka priaznivé. Súd mal k dispozícii aj aktualizované hodnotenie odsúdeného z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody, jeho závery sú rovnako ako pred rokom kladné.
Začiatkom apríla prehovoril aj Mikuláš Černák. Roky, v ktorých šéfoval mafii, označil za zlé obdobie. Nespochybnil ani to, že výsledkom boli aj obete. Dodal však, že o trestnej činnosti prehovoril dobrovoľne a dobrovoľne začal spolupracovať s prokurátormi a nič za to nežiadal.
Viac k témam: podmienečné prepustenie, Posudok, Súdy, verejné zasadnutie
Zdroj: SITA.sk - Černák má šancu na prepustenie. O jeho podmienečnom prepustení na slobodu bude súd rozhodovať v utorok v Leopoldove © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile