Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Centrom Trnavy bude počas týždňa znieť džez, hviezdou Trnavského jazzyka bude Mark Lettieri
13.7.2024 (SITA.sk) - V centre Trnavy bude od pondelka až do piatku znieť džez. Tradičný festival Trnavský jazzyk ponúkne počas piatich večerov pätnásť vystúpení na pešej zóne a na Nádvorí. Bude to už 21. ročník tohto festivalu.
„Tento rok budú hosťami festivalu, ktorý sa v Trnave koná po celý týždeň, Katarzia, Mark Lettieri, Adam Ben Ezra a ďalší. Vďaka kvalitnej dramaturgii sa Trnavský jazzyk zaradil medzi najvýznamnejšie džezové festivaly na Slovensku,“ povedal Peter Cagala, riaditeľ festivalu aj Mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.
Festival otvorí Katarzia
Práve slovenská speváčka Katarzia otvorí v pondelok 15. júla o 20:00 festival programom z jej najnovšieho albumu Šťastné dieťa.
Tohtoročným headlinerom jazzyku bude americký hudobník Mark Lettieri, ktorý patrí medzi top päť gitaristov na svete a na svojom konte má päť ocenení Grammy.
„Mark Lettieri prináša do Trnavy skutočnú, nefalšovanú hudobnú energiu a virtuozitu. Jeho schopnosť kombinovať rôzne hudobné štýly a priniesť inovatívny prístup k inštrumentálnej hudbe sľubuje výnimočný zážitok pre všetkých návštevníkov. Lettieriho koncert bude plný dynamiky, kreativity a hudobnej excelencie, čo určite očarí naše publikum,“ dodáva Peter Cagala.
Zahrá aj slovenská špička
V týždni plnom hudobných koncertov nebude chýbať ani slovenská džezová špička. Spolu s trubkárom Oskarom Törökom sa na pódiu predstaví aj Nikolaj Nikitin, Ľuboš Šrámek, Juraj Griglák a Matheus Jardim.
Špeciálne pre deti vystúpi so svojím programom Teáter Komika - Concerto Klaunicon, ktorý ich komickým spôsobom prevedie cez rôzne hudobné nástroje a interaktívnym humorom ich vtiahne priamo do deja.
O záver džezových hodov sa postará oceňovaný klavirista Isfar Sarabský z Azerbajdžanu. Jeho kvartet si budú môcť záujemcovia vypočuť v piatok 19. júla o 20.00.
Viac informácií o festivale je na www.trnavskyjazzyk.sk.
Viac k témam: džez, festival Trnavský jazzyk
Zdroj: SITA.sk - Centrom Trnavy bude počas týždňa znieť džez, hviezdou Trnavského jazzyka bude Mark Lettieri © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk