Nedeľa, 24. október 2021
Slnečno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Čaputová by si v koži Kažimíra zvolila ochranu národnej banky a vlastnú rezignáciu

 Webnoviny  13. október 2021  35
Čaputová by si v koži Kažimíra zvolila ochranu národnej banky a vlastnú rezignáciu

13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová uviedla, že v situácii guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra by zvažovala odstúpenie z funkcie pre ochranu inštitúcie, ktorú teraz zastupuje. Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Vyšetrovanie trestných činov korupcie a zneužitia právomoci bývalých verejných činiteľov je veľmi dôležitá očista a nevyhnutný proces, ktorý musí pokračovať,“ uviedla Čaputová.

Dodala, že rešpektuje aj prezumpciu neviny a tak ako v ostatných prípadoch, tak aj v prípade Kažimíra musí rozhodnúť súd. Hlava štátu dodala, že odchod Kažimíra z funkcie nemusí byť považovaný za priznanie viny, ale za ochranu dôveryhodnosti inštitúcie, ktorú vedie.

Guvernéra NBS podľa zákona vymenúva a odvoláva prezident Slovenskej republiky na návrh vlády schválený Národnou radou SR. Peter Kažimír sa ujal funkcie guvernéra v roku 2019.

Viac k témam: Korupcia, Obvinenie, Odchod z funkcie, Podplácanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová by si v koži Kažimíra zvolila ochranu národnej banky a vlastnú rezignáciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.