Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
Bývalý šéf NAKA Zurian vraj nevie, z čoho je obvinený. V médiách prehovoril o Matovičovi i Hegerovi
Webnoviny 21. máj 2021 612
21.5.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian podľa vlastných slov nevie, z čoho bol obvinený a či to súvisí s jeho trestným oznámením na kajúcnika Borisa Beňu. Uvádza to portál televízie Joj noviny.sk.
„Neviem sa k tomu vyjadriť, lebo stále neviem, z čoho som obvinený. Čítam akurát mediálne výstupy a čítam tam, že by som mal byť obvinený zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a vyzradenia utajovanej skutočnosti. Nemám to ale potvrdené," povedal pre televíziu Joj.
Exšéf NAKA spomenul Matoviča aj Hegera
V predmetnom trestnom oznámení podľa portálu Branislav Zurian uviedol, že Beňa mu spomínal, že súčasný minister financií Igor Matovič sľúbil Slovenskej informačnej službe navýšenie rozpočtu o 20 miliónov eur, ak príjmu kajúcnika Ľudovíta Makóa.
„Môžem kľudne potvrdiť, že ten barter spočíval v tom, ako mi povedal Beňa, že Ľudovít M. mal vydierať v tom čase pána Hegera. Mal ho vydierať v súvislosti so šéfom Tiposu, pánom Kaňkom, ktorý mal byť konateľom nejakej spoločnosti Oliva. Tieto dokumenty mal proti pánovi Hegerovi a v tom čase Ľudovít Makó mal s nimi obchodovať," povedal pre Joj Branislav Zurian.
Zurian nevie potvrdiť pravdivosť informácií
Bývalý šéf NAKA doplnil, že nevie potvrdiť ani vyvrátiť skutočnosti, ktoré mu Boris Beňa oznámil.
„Tieto skutočnosti som chcel oznámiť vyšetrovateľovi, čo mi nebolo umožnené, dovolené. Myslím si, že z tohto dôvodu je teraz taký problém s mojou osobou," dodal pre Joj Branislav Zurian.
Viac k témam: domová prehliadka, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý šéf NAKA Zurian vraj nevie, z čoho je obvinený. V médiách prehovoril o Matovičovi i Hegerovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru