Streda, 28. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Bratislavčania po obmedzeniach preferujú pobyt v prírode a na terasách mimo centra
9.6.2020 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Bratislavy po uvoľnení opatrení v súvislosti s COVID-19 preferujú viac pobyt v prírode, na terasách mimo centra mesta a zalesnených častiach mesta. Množstvo reštaurácií či kaviarni nanešťastie po nútenej prestávke už neotvorilo svoje prevádzky a len malá časť využila tento čas na renovácie, či spríjemnenie svojich priestorov.
Jednou z možností, kde môžu ľudia skĺbiť strávenie príjemných chvíľ v prírode s istotou bezpečného posedenia je aj reštaurácia Koliba Expo, ktorá sa nachádza len na skok od centra mesta na úpätí pohoria Malé Karpaty. "Ako pre ostatných ani pre nás to nebolo ľahké obdobie, nakoľko sme museli zrušiť alebo pozmeniť veľa našich plánov. Rušili sme akcie, oslavy, ubytovanie. Ale na druhej strane sme sa snažili tento čas čo najviac využiť na spríjemnenie interiéru a exteriéru našej prevádzky. Okrem dobovej výzdoby sme v našom areály umiestnili drevený koč a na víkendy sme pre našich najmilších zákazníkov obstarali skákací hrad, aby sa mali kde počas návštevy vyblázniť," vysvetlila prevádzkarka reštaurácie Koliba Expo Lea Karátsony.
Reštauračná časť Koliba Expo sa rozdeľuje na vnútornú a vonkajšiu časť. Vnútorná časť reštaurácie má kapacitu až 80 hostí a je zariadená v tradičnom štýle s dominanciou drevených prvkov, doplnených vychýrenou modranskou keramikou, krbom či grilom. V objekte sa nachádza aj moderne vybavená kuchyňa, ktorá umožňuje prípravu tých najlepších pokrmov pre zákazníkov. Vonkajšia časť reštaurácie pozostáva z priestrannej a z časti prekrytej terasy s kapacitou až 150 hostí.
"Pomaly sa to rozbieha, ľudia sa prestávajú báť a opäť nás radi navštevujú. Dúfame, že úplný návrat k normálu príde čoskoro, aby sme mohli znovu organizovať firemné či súkromné akcie. Otvorení sme každý deň od 10:00 do 20:00 hod a naša terasa je ideálnym miestom na posedenie. Je dostatočne priestranná na to, aby mali ľudia pocit bezpečného odstupu medzi jednotnými stolmi," dodala na záver. Bližšie informácie o tejto prevádzke môžete získať na webovej stránke https://kolibaexpo.sk/.
Informačný servis
Viac k témam: Koliba Expo, PR, reštaurácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavčania po obmedzeniach preferujú pobyt v prírode a na terasách mimo centra © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Granty v tomto roku nemôže získať hocikto, podľa odborníka sú však na stole stovky miliónov eur