Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj odprezentovali päť podmienok pre spravodlivý a trvalý mier
- Pašinjan zvíťazil vo voľbách, chce pokračovať v približovaní Arménska k Západu
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
- NATO posilňuje obranu v okolí Švédska a Fínska
- Top foto dňa (6. jún 2026): Api domčeky, pavilón šeliem, nový most, premiér SR, protest a dáždniky
Bratislava už nebude využívať verejnú súťaž na obstarávanie údržby, ale zavádza iný systém
Webnoviny 22. február 2019 721
BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) - Hlavné mesto začne služby letnej a zimnej údržby obstarávať prostredníctvom dynamického nákupného systému.
Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla, rozdiel oproti klasickej verejnej súťaži bude v rýchlejšej a jednoduchšej reakcii či už na zmeny legislatívy, ale aj na zmenu počasia a všetkého, čo môže mať zásadnejší vplyv na predmet zákazky.
Systém bude platiť počas štyroch rokov a predpokladaná hodnota služieb letnej, ako aj zimnej údržby je približne 41 miliónov eur. Oznámenie o vyhlásení obstarávania je zverejnené v Úradnom vestníku Európskej únie a tiež vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie SR.
Služby počas letnej a zimnej údržby
V rámci letnej údržby bude mesto obstarávať služby ako napríklad čistenie a splachovanie komunikácií, čistenie pešej zóny, lávok, parkovísk, schodov či zastávok mestskej hromadnej dopravy.
Ďalej sú to služby zamerané na likvidáciu skládok odpadov, havárií, vyprázdňovanie odpadkových košov a zároveň aj kosenie, odstraňovanie buriny či orezávanie a výruby stromov, krov a ďalšie.
Pri zimnej údržbe pôjde o služby zamerané na zmierňovanie vplyvov snehu a poľadovice, udržiavanie komunikácií v zjazdnom stave, odstraňovanie klzkosti, zabezpečenie zimnej pohotovosti ako likvidácia posypom či pluhovanie.
Systém bude zohľadňovať aj požiadavky takzvanej chodníkovej novely, v rámci ktorej má samospráva povinnosť čistiť všetky chodníky vo svojej správe.
Čiastkové zákazky
Dynamický nákupný systém je elektronický postup na zadávanie zákaziek, pri vzniku ktorého nie je potrebná detailná špecifikácia toho, čo sa ide obstarať.
Po tom, čo sa firmy kvalifikujú, verejný obstarávateľ môže pristúpiť k zadávaniu čiastkových zákaziek, a to flexibilne s detailnou špecifikáciou.
Zákazky môže obstarávateľ zadávať dlhodobé, krátkodobé aj jednorazové. Počas dynamického nákupného systému je možné zadať ľubovoľný počet zákaziek ľubovoľnému počtu dodávateľov.
Viac k témam: údržba ciest, verejná súťaž, zimná údržba ciest
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislava už nebude využívať verejnú súťaž na obstarávanie údržby, ale zavádza iný systém © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
ZSSK bude mať vlastné vzdelávacie stredisko pre zamestnancov aj budúcich kolegovNasledujúci článok
O budúcnosti automobilového priemyslu na Slovensku rozhodujeme dnes
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť