Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Bratislava pod vedením primátora Valla dohadzuje zákazky spriateleným firmám, myslí si poslanec Winkler– VIDEO
9.4.2025 (SITA.sk) - Za obdobie primátora Bratislavy Matúša Valla sa podľa nezaradeného poslanca Martina Winklera prakticky zdvojnásobil počet zamestnancov magistrátu. „Oficiálne udávajú, že je ich okolo 970, ale ja som presvedčený, že to už bude aspoň tisíc," uviedol Winkler v rozhovore pre agentúru SITA.
Ako dodal, pre mesto okrem zamestnancov pracuje aj veľké množstvo brigádnikov, a tiež sú tu mestské podniky, v ktorých administratíva narastá.
„Počul som, že v niektorých podnikoch sa už tí administratívni pracovníci ani nezmestia do kancelárií. Takže ich počet narastá výrazne," skonštatoval. Primátor Matúš Vallo narastajúci počet zamestnancov obhajuje tým, že nechce využívať externé firmy, skutočnosť je však podľa Winklera iná. „Ja som toho názoru, že opak je pravdou, lebo podľa mňa externé firmy dnes zažívajú v Bratislave svoj zlatý vek," skonštatoval.
Poslancovi sa nepáči tiež neustále zvyšovanie poplatkov pre ľudí na úkor magistrátu. „Zaviedli sme parkovné, ktoré je v tej nominálnej hodnote na úrovni naozaj špičkových svetových miest, najmä pre nerezidentov," myslí si Winkler.
Na druhej strane poukázal na vysoký počet zamestnancov magistrátu a zákazky od externých firiem. „Ja som presvedčený, že extrémne množstvo zmlúv mesta už je dohodených spriateleným firmám za premrštené ceny," doplnil.
>>> Celý rozhovor s Martinom Winklerom
Rozhovory zo štúdia SITA si môžete vypočuť aj na —> Spotify a Apple
Viac k témam: nezaradený poslanec, Primátor Bratislavy
Zdroj: SITA.sk - Bratislava pod vedením primátora Valla dohadzuje zákazky spriateleným firmám, myslí si poslanec Winkler– VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Milión eur v Clubcard čaká na využitie do konca apríla
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia