Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Bratislava bude aj tento rok bez novoročného ohňostroja, dôvodom je zlá epidemická situácia
9.12.2021 (Webnoviny.sk) - Novoročný ohňostroj v Bratislave sa po minulom roku neuskutoční ani tento rok. Pre agentúru SITA to uvidela hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.
Viac o téme: Koronavírus
„V Bratislave sa vzhľadom na nepriaznivú epidemickú situáciu ani tento rok nebude konať spoločné vítanie nového roka ani silvestrovský ohňostroj," uviedla s tým, že prvoradou úlohou mesta v tejto situácii je chrániť zdravie obyvateľov.
Vítanie nového roka je podľa magistrátu udalosťou, pri ktorej sa na rôznych miestach zhromažďuje veľký počet ľudí a mesto by takýto dav nemalo možnosti a kapacitu usmerniť podľa platných pravidiel.
„Zároveň by si usporiadanie polnočného ohňostroja vyžiadalo vysoké náklady, ktoré by neboli vynaložené hospodárne, najmä vzhľadom na výdavky, ktoré už mesto utrpelo v súvislosti s pandémiou," vysvetlila Rajčanová. Ako dodala, hlavné mesto vzhľadom na dlhodobo pretrvávajúcu pandemickú situáciu preto v tomto roku ani v rozpočte nepočítalo s oslavami príchodu nového roka a ohňostrojom.
Viac k témam: COVID-19, Ohňostroj
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislava bude aj tento rok bez novoročného ohňostroja, dôvodom je zlá epidemická situácia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Hasiči zasahovali pri požiari rodinného domu v Dolných Kočkovciach, zomrela jedna osobaNasledujúci článok
Štvorročného chlapca zrazilo auto, pri prevoze do nemocnice zomrel
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve