Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Blaha podľa KDH schoval hlavu do piesku namiesto toho, aby sa zachoval ako chlap
16.1.2024 (SITA.sk) - Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) schoval hlavu do piesku namiesto toho, aby sa zachoval ako chlap. Myslí si to Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré iniciovalo mimoriadnu schôdzu k odvolaniu Blahu z funkcie.
Poslanci schôdzu otvorili, no neschválili jej program. Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) preto schôdzu ukončil. Podľa kresťanských demokratov mal Blaha na schôdzi možnosť vysvetliť svoje konanie.
„To, čo spravil Ľuboš Blaha nie je v poriadku. Zvesenie obrazu prezidentky a odstránenie vlajky Európskej únie a podpora nedemokratických režimov je problém. Nielen pre nás, ale ako sa ukazuje, aj pre políciu. Nemôžeme súhlasiť s tým, aby takýto človek reprezentoval Slovensko a bol vo vedení Národnej rady SR, a práve preto sme ho chceli odvolať,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský.
Predsedníčka poslaneckého klubu hnutia Martina Holečková pripomenula, že koalícia už druhýkrát neumožnila otvoriť mimoriadnu parlamentnú schôdzu k odvolaniu podpredsedu Blahu. „Na mieste je teda otázka, kde je tá nová politická kultúra, ktorú sľuboval pán Pellegrini,“ uzavrela Holečková.
Viac k témam: Odvolávanie člena vlády, Opozícia, Podpredseda parlamentu, predseda KDH
Zdroj: SITA.sk - Blaha podľa KDH schoval hlavu do piesku namiesto toho, aby sa zachoval ako chlap © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO