Piatok, 12. jún 2026
Mimoriadne správy
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
- Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar otáča kormidlo od Moskvy smerom k susedom a Európe
Ak by volili iba stredoškoláci, v druhom kole prezidentských volieb by jasne zvíťazil Korčok
Webnoviny 31. marec 2024 752
31.3.2024 (SITA.sk) - Pokiaľ by sa na druhom kole prezidentských volieb zúčastnili iba stredoškoláci, zvíťazil by Ivan Korčok so ziskom 74 percent hlasov. Vyplýva to z druhého kola Simulovaných volieb prezidenta 2024, ktoré sa uskutočnilo od 25. do 27. marca.
Simulácia skutočných volieb
Na simulovaných voľbách sa zúčastnilo 20 209 študentov v rámci 81 gymnázií, 65 odborných škôl, dvoch športových škôl a jednej umeleckej školy.
Korčokovho protikandidáta Petra Pellegriniho by podporilo 26 percent stredoškolákov. Korčok by pritom v rámci študentských volieb zvíťazil už v prvom kole, kedy ho podporilo 57,14 percenta voličov.
„Išlo o simuláciu skutočných volieb prezidenta pre stredoškolákov a stredoškoláčky od 15 rokov. Úlohu volebnej komisie, teda zabezpečenie celodenného fungovania volebnej miestnosti, korigáciu svojich spolužiakov a spolužiačok a neúprosné počítanie hlasov, si vyskúšalo viac ako 720 dobrovoľníkov a dobrovoľníčiek z celého Slovenska," uviedli organizátori.
Inovatívny spôsob edukácie
Študentské voľby podľa organizátorov už od roku 2016 prinášajú prostredníctvom simulácie skutočných volieb inovatívny spôsob edukácie mladých ľudí a prezentujú ich názory, témy a problémy širokej verejnosti.
„Organizačná zložka iniciatívy pozostáva zo študentov a študentiek z celého Slovenska, a tak voľby organizujeme pre vlastnú vekovú kategóriu. Študentské voľby sú nadstranícke, teda nepropagujú žiadnu z politických strán a politických subjektov," dodali organizátori.
Viac k témam: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Prieskum, Študenti
Zdroj: SITA.sk - Ak by volili iba stredoškoláci, v druhom kole prezidentských volieb by jasne zvíťazil Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Proces s Kočnerom v kauzách Donovaly a Báč má začať koncom apríla
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO