Sobota, 13. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
12.10.2023 (SITA.sk) - Najvyšší súd SR uznal advokáta Adriána Cakoa právoplatne za vinného zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny s tým, že obžalovanému uložil podmienečný trest.
Ako na sociálnej sieti informuje Úrad špeciálnej prokuratúry, ide o ďalšiu osobu z advokátskej obce, ktorá bola právoplatne odsúdená za činnosť pre zločineckú skupinu, v tomto prípade skupinu piťovci.
Hovorkyňa najvyššieho súdu Alexandra Važanová doplnila, že súd uložil advokátovi trest odňatia slobody vo výmere dva roky, pričom jeho výkon podmienečne odložil. Takisto mu určil skúšobnú dobu vo výmere piatich rokov.
„Odsúdený v roku 2011 vyniesol z väzby zoznam podnikov, ktoré platili predmetnej skupine výpalné, a tento zoznam odovzdal členom skupiny, ktorí ostali na slobode za účelom, aby mohli ďalej pokračovať v trestnej činnosti a naďalej uvedené podniky „vypaľovať“," uviedla špeciálna prokuratúra.
Viac k témam: Piťovci, Súdy, Zločinecká skupina
Zdroj: SITA.sk - Advokáta Cakoa právoplatne odsúdili za spoluprácu s piťovcami © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Predseda parlamentu Raši zvolal mimoriadnu schôdzu k adresnej energopomoci
Huliakovo ministerstvo zvyšuje investície do cestovného ruchu, návštevnosť dobieha rekordy