Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
Advokát Lipšic je podľa Kollára kvalitný kandidát na funkciu generálneho prokurátora
Webnoviny 4. máj 2020 616
4.5.2020 (Webnoviny.sk) - Strany vládnej koalície sa zatiaľ na koaličnej rade nebavili o menách potenciálnych kandidátov na funkciu nového generálneho prokurátora. Na tlačovej besede to v pondelok uviedol predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
Spomínali Šantu aj Špirka
„Neprišlo to na radu. Každopádne ja rešpektujem každého kvalitného kandidáta," povedal Kollár. Kvalitným kandidátom je podľa neho aj advokát Daniel Lipšic, ktorého v súvislosti s funkciou generálneho prokurátora spomínal aj minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).
Podľa Kollára sa však v súvislosti s funkciou generálneho prokurátora už spomínali viaceré mená. „Hovorilo sa o prokurátoroch, ktorí bojovali proti tej hydre, proti tej korupcii, proti tomu unesenému štátu," povedal Kollár, pričom spomenul mená prokurátorov Jána Šantu, Maroša Žilinku alebo Vasiľa Špirka.
Rozviazať prokuratúre ruky
„Keď príde k tomu na koaličnej rade, že sa budeme baviť, rozhodne sa budeme snažiť navrhnúť takého kandidáta, aby spĺňal tieto predpoklady. Aby sa prokuratúra mohla zaoberať a mala rozviazané ruky smerom ku všetkým korupčným kauzám," dodal Kollár.
V súvislosti s nástupcom Jaromíra Čižnára na poste generálneho prokurátora sa v médiách spomínalo aj meno advokáta Daniela Lipšica, pričom ho v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo spomenul aj minister hospodárstva Richard Sulík.
Keďže však Lipšic nie je prokurátorom, pre jeho nomináciu do funkcie by sa musel meniť zákon.
Viac k témam: generálny prokurátor, predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - Advokát Lipšic je podľa Kollára kvalitný kandidát na funkciu generálneho prokurátora © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Kollár vidí v strane Za ľudí lepších lídrov, ako je Remišová
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru