Utorok, 28. september 2021
Malá oblačnosť  15,5 °C
Mimoriadne správy

Spravte zo svojho mobilu módny doplnok

 Seocentrum  20. máj 2021  198
Spravte zo svojho mobilu módny doplnok

Displej bol vždy základnou súčasťou mobilného telefónu. V ére tlačítkových telefónov sa pri poškodení displeja pozeralo nato, či sú na ňom stále viditeľné podstatné informácie a ak tomu bolo tak, používal sa ďalej.


Kryty od výmyslu sveta


S príchodom dotykových displejov sa z displeja stal nielen zobrazovací, ale aj ovládací prvok. Vzrástla tak dôležitosť udržať ho nepoškodený. Zároveň začali byť mobily čoraz tenšie a k tomu aj krehkejšie. Veď s kultovou „3310nou“ sa doteraz viažu historky o ľuďoch, ktorým padla doma na zem a museli kvôli tomu meniť podlahu.


Vzrástla tak popularita rôznych krytov a obalov, ktoré sa začali predávať v nespočetných farbách a vzoroch. Z mobilu sa tak stal módny doplnok, ktorý sa dá jednoduchou výmenou krytu ladiť s outfitom. Teraz už nie je problém zladiť farbu krytu napríklad s farbou náramkov alebo aktuálnejšie, s farbou rúška, či respirátoru. Ak však chcete podľahnúť nakupovaniu krytov, najskôr zvážte, či si v blízkej dobe neplánujete zaobstarať nový mobil. Aby vám potom všetky tie kryty neboli zbytočné.


Za najnovšie technológie nemusíte míňať veľa


Aký mobil si však vybrať? Aj keď sa môže zdať, že vývoj v oblasti mobilných telefónov nejde tak rýchlo ako pri zrode smartphonov, väčšina výrobcov dodáva na trh nové modely aj dvakrát do roka. Prí kúpe prakticky akéhokoľvek mobilu si môžete byť istý, že o rok bude na trhu jeho vylepšený nástupca.


Pre tých, čo radi vlastnia vždy tie najnovšie kúsky techniky, nastáva dilema. Buď si každým rokom kupovať nový mobilný telefón s najnovšími technológiami a značne tým prevetrávať peňaženku, alebo si kupovať lacnejšie modely, ktoré však nemusia spĺňať požadované vlastnosti.


Ku kompromisu sa môžete dopracovať výberom značky, ktorá by aj v nižších cenových kategóriach poskytovala nadštandardnú výbavu svojich mobilov. Takými sú aj telefóny Xiaomi, ktoré dlhodobo patria medzi špičku v pomere cena/výkon. Môžete si tak aj s obmedzenejším rozpočtom zakúpiť mobil, ktorý sa kvalitou spracovania a parametrami vyrovná drahším vlajkovým lodiam iných značiek. A ešte aj ušetríte financie na zásobu krytov.


Zdroj obrázka:Autor: Alice Rodnova / Shutterstock.com