Štvrtok, 29. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Zomrel exstarosta Kremnice Miroslav Nárožný, na čele mesta stál štyri volebné obdobia
19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 73 rokov zomrel vo štvrtok 18. augusta bývalý primátor Kremnice Miroslav Nárožný. Ako radnica informuje na svojej webovej stránke, na čele mesta stál od volieb v roku 1990 štyri volebné obdobia, čím sa stal v ponovembrovom období najdlhšie slúžiacim primátorom.
„Dlhých 16 rokov stál na čele nášho mesta ako výrazná osobnosť, ktorá natrvalo zostane zapísaná v historickej pamäti starobylej Kremnice,“ uvádza radnica s tým, že posledná rozlúčka s bývalým primátorom Nárožným sa uskutoční v sobotu 20. augusta 2022 o 15:00 v Dome smútku v Kremnici, svätá omša bude v Kostole svätej Alžbety o 14:00.
Nárožný sa narodil v Kremnici 23. marca 1949. Po ukončení základnej školy sa rozhodol študovať na stavebnej priemyslovke v Žiline a neskôr pokračoval v tomto odbore aj počas vysokoškolských štúdií v Bratislave. Svoju profesionálnu dráhu rozbiehal po štúdiu na odbore výstavby vtedajšieho Elektrovodu, neskôr sa stal stavbyvedúcim Pamiatkostavu Žilina. Obnova historických pamiatok sa mu stala poslaním a koníčkom súčasne. Neskôr prijal ponuku z Krajského ústavu pamiatkovej starostlivosti v Banskej Bystrici a stal si sa riaditeľom strediska v Žiari nad Hronom.
Viac k témam: primátor Kremnice, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel exstarosta Kremnice Miroslav Nárožný, na čele mesta stál štyri volebné obdobia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Opití poslanci budú môcť v parlamente naďalej hlasovať. Nový rokovací poriadok má umlčať opozíciu, tvrdí Matovič – VIDEO
Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje ôsmu výzvu pre projekty podporujúce seniorov