Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Vo Viedni našli 67 ukradnutých obrazov v hodnote miliónov eur
Webnoviny 15. marec 2017 820
BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) - Až 67 obrazov odcudzených v roku 2014 z vily vo viedenskej štvrti Hietzing našli v piatok tamojší policajti v jednom z bytov rakúskej metropoly. Diela, medzi ktorými sú i práce Oskara Kokoschku, Carla Molla či Kolomana Mosera, majú odhadovanú hodnotu 2,5 milióna eur.
Zo spomínanej vily zmizlo počas majiteľkinej dovolenky v lete 2014 celkovo 72 výtvarných diel. Páchatelia, zrejme profesionáli, vypli poplašné zariadenie a dostali sa tak do objektu. Na krádež sa prišlo až po návrate 73-ročnej majiteľky, keďže podozrivé osoby si nikto nevšimol. Po obrazoch, ktoré sa napokon našli v dobrom stave v širšom centre rakúskej metropoly, vyhlásili pred časom medzinárodné pátranie prostredníctvom Interpolu.
Nemenovaný milovník umenia, ktorý si želal zostať v anonymite, vypísal za informácie vedúce k získaniu diel, respektíve vypátraniu páchateľov, odmenu 250-tisíc eur. Ako však informoval verejnoprávny rakúsky rozhlas ORF, odmenu nakoniec nemusel vyplatiť, keďže na stopu obrazov sa totiž vyšetrovatelia dostali predovšetkým vďaka spolupráci rakúskeho Spolkového kriminálneho úradu a Europolu.
Podľa hovorcu polície Patricka Maierhofera kriminalisti vychádzajú z predpokladu, že za zločinom bol gang z východnej Európy pôsobiaci na medzinárodnej scéne, vyšetrovatelia označujú páchateľov za nebezpečné osoby. Presná identita hľadaných osôb zatiaľ nie je známa, k zadržaniam tak zatiaľ nedošlo.
Viac k témam: krádež, obrazy, umenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Viedni našli 67 ukradnutých obrazov v hodnote miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Metallica sa na budúci rok predstaví vo Viedni, Prahe, Budapešti aj KrakoveNasledujúci článok
New Kids on the Block zverejnili videoklip k piesni One More Night
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky