Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Slovenský film Tlmočník získal cenu filmových kritikov na festivale v San Franciscu
Webnoviny 3. august 2018 786
BRATISLAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) - Slovenský film Tlmočník Martina Šulíka získal v týchto dňoch na Festivale židovských filmov v San Franciscu Cenu filmových kritikov za Najlepší hraný film.
Filmoví publicisti vyzdvihli nielen jeho profesionálne spracovanie, ale aj herecké výkony.
Manipulovanie s minulosťou je nebezpečné
“Dúfame, že toto ocenenie majstrovsky nakrúteného a krásne zahraného filmu povzbudí široké publikum, aby ho vyhľadali,” uviedol pri vyhlasovaní člen Klubu filmových kritikov pôsobiacich v San Franciscu Bill Watters.
Martin Šulík neskrýval radosť. “Som veľmi rád z ocenenia na tomto festivale. Dúfam, že náš film publiku pripomenie, ako udalosti z II. svetovej vojny ovplyvnili nielen životy našich otcov, ale aj tie naše. V Európe sa mnohí snažia revidovať históriu a tvrdia, že holokaust nikdy neexistoval, ale manipulovanie s minulosťou je veľmi nebezpečné,” poznamenal režisér.
Hlavné postavy pátrajú po dávnych udalostiach
V hlavných úlohách svojrázneho slovensko-česko-rakúskeho road movie sa predstavili Jiří Menzel a rakúsky herec Peter Simonischek, ktorí sa ako nerovná dvojica - syn nacistického vraha a syn jeho obetí, spolu vyberajú na cestu po Slovensku, aby pátrali po dávnych udalostiach.
Film, ktorý koprodukovali RTVS a ČT v spolupráci s rakúskou ORF, videlo od jeho premiéry v marci tohto roku v domácich kinách 16-tisíc divákov.
Viac k témam: film, Tlmočník
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský film Tlmočník získal cenu filmových kritikov na festivale v San Franciscu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Herec Alan Alda, známy zo seriálu M.A.S.H., má Parkinsonovu chorobu
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile