Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Po dvojročnej prestávke sa neďaleko Hontianskych Nemiec uskutoční festival Atmosféra
Webnoviny 31. júl 2021 731
31.7.2021 (Webnoviny.sk) - Množstvo hudobného a sprievodného programu festivalu Atmosféra neďaleko Hontianskych Nemiec v Krupinskom okrese doplní cvičenie jogy, dobré jedlo, ale aj pozorovanie hviezdnej oblohy.
Ako informovala hlavná organizátorka festivalu Gretka Pavlovová, deviaty ročník podujatia sa po dvojročnej pauze uskutoční od 6. do 8. augusta. Predstavia sa tu mená ako Para, Fallgrapp či Le Payaco.
Hrať sa bude na dvoch pódiách
„Pre našich návštevníkov rôznych vekových kategórií pripravujeme umelecký aj poučný program. Vo festivalovom areáli si užijú kvalitnú hudbu, zúčastnia sa diskusií, zacvičia si jogu, vyrobia si niečo pekné počas rôznych workshopov, vychutnajú si kvalitné jedlo, budú môcť sledovať hviezdnatú oblohu,” uviedla organizátorka.
Na dvoch pódiách počas víkendu vystúpia stálice slovenskej hudobnej scény, ako je Para, či Chiki Liki Tu-a. Nové albumy, ktoré vznikli minulý alebo tento rok predstavia napríklad Le Payaco, Fallgrapp a Marián Slávka.
Predstaví sa aj Martin Geišberg spolu s Balkansamblom, spolu so živou kapelou zahrajú aj Modré hory - s prívlastkom akustik.
Festival Atmosféra privíta Ninu Kohoutovú, ktorá získala počas ocenení Radio Head Awards 2020 sošku v kategórii Objav roka, svoj debutový album predstaví aj herec Slovenského národného divadla Richard Autner s kapelou.
Deti zabaví aj bábkové divadlo
Deti zabavia na festivale speváci, ale aj kočovné bábkové divadlo, čítačky rozprávok a v detskej zóne pre nich organizátori pripravujú rôzne aktivity.
„Účastníci Atmosféry si budú môcť niekoľkokrát zacvičiť jogu, pripravili sme pre nich aj pozorovanie hviezd s komentárom, čiže sa dozvedia viac aj o Mliečnej dráhe a súhvezdiach. Počas dňa sa môžu tešiť na literárny program, ako aj na diskusie - okrem iných aj o téme ženského tela, o kryptomenách či biohackingu. Rozprávať sa budeme aj o architektúre a spoločenských témach,” prezradila Pavlovová.
Celý program festivalu bude zrealizovaný s ohľadom na bezpečnosť, pričom jeho kapacita bude tisíc návštevníkov.
„Sme zodpovedným festivalom a neustále sledujeme vývoj epidemiologickej situácie. Chceme si Atmosféru užiť čo najbezpečnejšie,” objasňuje organizátorka s tým, že pri vstupe sa budú môcť návštevníci otestovať zadarmo antigénovými testami.
Viac k témam: festival Atmosféra
Zdroj: Webnoviny.sk - Po dvojročnej prestávke sa neďaleko Hontianskych Nemiec uskutoční festival Atmosféra © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
V Záhrebe protestovali tisícky ľudí, požadovali vyššie mzdy aj dôchodky
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile