Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pellegrini v Taliansku podpísal viaceré memorandá, Slovensko chce posilniť vedu, biznis aj letecké spojenia – VIDEO, FOTO
- Nový maďarský premiér Magyar vyzval na jednotu všetkých Maďarov doma aj za hranicami
- Milióny Nemcov zisťujú pravdu o svojich rodinách. Nový archív odhalil tajomstvá z čias Hitlera
- Ruské útoky zabili na Ukrajine troch civilistov, medzi zranenými sú aj deti
- Kým Srbsko zaostáva, Čierna Hora sa stala hlavným favoritom na vstup do EÚ
Na Colours of Ostrava prídu aj Nouvelle Vague
Webnoviny 21. december 2016 964
Účasť na festivale predtým potvrdili napríklad Imagine Dragons, Norah Jones, Alt-J, Birdy či Moderat.
BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) - Na českom festivale Colours of Ostrava vystúpi aj francúzska kapela Nouvelle Vague.
Podujatie sa bude konať od 19. do 22. júla v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave a účasť na ňom už skôr potvrdili Imagine Dragons, Norah Jones, Alt-J, Birdy, Laura Mvula, Benjamin Clementine, Moderat a Pierce Brothers.
Formácia Nouvelle Vague sa preslávila coververziami skladieb interpretov ako Blondie, New Order, U2, The Clash, Joy Division, Depeche Mode a mnohých ďalších. Na konte majú albumy ako Nouvelle Vague (2004), Bande a Part (2006), 3 (2009), Couleurs sur Paris (2010), I Could Be Happy (2016) a kompilácie ako Best Of (2010) či The Singers (2010).
Spomínaný album I Could Be Happy obsahuje aj autorské skladby formácie. Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Zdenka Hanouta a z archívu agentúry SITA.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Najstaršia džezová kapela oslavuje 70 rokovNasledujúci článok
Deväť rádií dostalo výnimku na hranie slovenskej hudby
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
OSN varuje pred návratom El Niňa a rastúcim rizikom extrémneho počasia
Trump poveril vedením tajných služieb lojálneho spojenca bez skúseností