Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Ruské útoky neďaleko frontu zabili na Ukrajine štyroch civilistov vrátane staršieho cyklistu
- Odsúdili prominentného člena Kinahanovho gangu, jedného z najväčších európskych drogových kartelov
- Poľskí colníci zadržali viac než tonu heroínu ukrytého v zásielke dekoračných tehál
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
Výrobcovia autonómnych áut budú musieť americkým úradom hlásiť všetky nehody za ich účasti
Webnoviny 29. jún 2021 695
29.6.2021 (Webnoviny.sk) - Výrobcovia plne autonómne riadených áut a vozidiel s asistenčnými systémami riadenia v USA budú musieť federálnym úradom nahlasovať všetky nehody za účasti týchto dopravných prostriedkov na verejných komunikáciách.
Oznámil to v utorok americký Úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA). Povinnosť sa vzťahuje tiež na prípady, keď sa havárie stanú bezprostredne pred zapnutím alebo počas aktivácie asistenčných systémov.
„Agentúra bude mať vďaka povinnému nahlasovaniu havárií prístup ku kriticky dôležitým dátam, ktoré pomôžu rýchlo identifikovať bezpečnostné problémy, ktoré môžu súvisieť s týmito automatizovanými systémami,“ uviedol predstaviteľ NHTSA Steven Cliff.
Viac k témam: autonómne vozidlá, dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Výrobcovia autonómnych áut budú musieť americkým úradom hlásiť všetky nehody za ich účasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby