Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
Upratovačky a upratovači píšu Matovičovi, tiež chcú z odmeny pre pracovníkov v prvej línii
Webnoviny 17. august 2020 621
17.8.2020 (Webnoviny.sk) - Odmenu za boj v prvej línii proti koronavírusu chcú od štátu aj ľudia, ktorí sa starajú o čistotu, hygienu a dezinfekciu vnútorných priestorov.
"Aj my - upratovačky a upratovači, umývači okien, podláh a sociálnych zariadení, chyžné, smetiari, tepovači, deratizéri a ďalší sme stáli a naďalej stojíme v prvej línii v boji proti koronavírusu. Aj my sme od počiatku pandémie mali sťažený prístup k ochranným prostriedkom a musíme sa chrániť sami. Preto žiadame premiéra, aby nás ohodnotil tak, ako našich ostatných spolubojovníkov v prvej línii," uviedli členovia občianskeho združenie (o.z) Hygienik v otvorenom liste Igorovi Matovičovi.
Viac o téme: Koronavírus
Členovia o.z. oceňujú prezentovanú myšlienku vyčlenenia 50 miliónovej odmeny pre zdravotné sestry, policajtov, vojakov a pracovníkov domovov sociálnych služieb. "Peniaze, ktoré im navrhuje štát vyplatiť sú plne zaslúžené a zodpovedajú podstúpenému riziku. No aj my upratovači pracujeme na okraji svojich možností a vo veľkom riziku, že sa nakazíme smrteľným vírusom. Ako prví vstupujeme do kontaminovaných priestorov bez akejkoľvek podpory od štátu. Často ide o nemocničné priestory, školy a zariadenia sociálnych služieb, ktoré predtým navštívili ľudia s ochorením COVID-19," pokračovali v liste členovia o.z.
Ľudia, ktorí boli v prvej línii v boji proti pandémii koronavírusu dostanú od štátu odmenu 50 miliónov eur. Informoval o tom minulý týždeň premiér Matovič. Odmena bude rozdelená medzi zdravotné sestry, policajtov, vojakov a pracovníkov domovov sociálnych služieb. Rezortní ministri by sa tento týždeň mali dohodnúť, komu aká odmena bude udelená. "Predpokladám, že odmena pre jedného pracovníka by mohla byť medzi 300 až 500 eur," povedal Matovič.
Viac k témam: Koronavírus, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Upratovačky a upratovači píšu Matovičovi, tiež chcú z odmeny pre pracovníkov v prvej línii © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Výška priemernej dávky nemocenského poistenia klesla o desiatky eur
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Susko sa odvolal voči rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu nezbaviť Juraja Klimenta funkcie sudcu
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO