Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Tlačené denníky budú mať nižšiu daň z pridanej hodnoty, poslanci schválili návrh Dankovej SNS
Webnoviny 17. september 2019 1136
17.9.2019 (Webnoviny.sk) - Tlačené denníky budú mať nižšiu daň z pridanej hodnoty (DPH). Poslanci totiž v utorok schválili návrh SNS vrátane pozmeňujúceho návrhu jedného z jej poslancov Karola Farkašovského.
Chceli znížiť dopad na štátny rozpočet
Ten sa týkal práve toho, aby sa znížená sadzba dane z pridanej hodnoty na úrovni 10 % oproti súčasným 20 % uplatňovala iba na denníky. Novelu zákona o dani z pridanej hodnoty, ktorá má byť účinná od budúceho roka, musí ešte podpísať prezidentka.
Národniari pritom pôvodne navrhovali znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty na všetky noviny, časopisy a periodiká, okrem tých, ktorých reklamný materiál tvorí viac ako 50 % obsahu a tých, ktoré majú viac ako 10 % erotického obsahu.
SNS podľa vlastných vyjadrení zúžením okruhu tlačených médií so zníženou sadzbou dane chcela znížiť dopad opatrenia na štátny rozpočet.
Dostupnosť mediálnych produktov
"S cieľom podporiť dostupnosť mediálnych produktov čo najširšiemu okruhu príjemcov, berúc do úvahy dopady na štátny rozpočet, navrhuje sa zúžiť skupina tovarov, ktoré majú podliehať zníženej sadzbe dane z pridanej hodnoty," odôvodňoval svoj pozmeňujúci návrh Farkašovský.
Zníženie sadzby dane na 10 % iba na denníky bude pritom podľa neho znamenať zníženie výberu dane z pridanej hodnoty o 6 miliónov eur.
Viac k témam: DPH daň z pridanej hodnoty
Zdroj: Webnoviny.sk - Tlačené denníky budú mať nižšiu daň z pridanej hodnoty, poslanci schválili návrh Dankovej SNS © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete