Piatok, 13. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Tesco otvorilo pri Galante najväčšie distribučné centrum v strednej Európe
GALANTA 21. augusta (WebNoviny.sk) - Svoje najväčšie distribučné centrum v Európe otvorila spoločnosť Tesco v spolupráci s partnermi Prologis a DHL v logistickom parku v obci Gáň pri Galante.
Zásobovať z neho bude nielne predajne na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku, ale oblečením vlastnej značky aj predajne vo viac ako dvadsiatich krajinách sveta vrátane Spojených štátov, Nemecka alebo Saudskej Arábie. Nové distribučné centrum má rozlohu viac ako 146 tisíc metrov štvorcových a je najdôležitejším logistickým uzlom reťazca Tesco v strednej Európe. Prácu v ňom našlo 1 200 ľudí.
Prevádzky na Slovensku nepredajú
Tesco podľa generálneho riaditeľa pre strednú Európu Matta Simistera spája svoju budúcnosť zo Slovenskom, predaj jeho prevádzok preto nie je na programe dňa. ,,Naše nové distribučné centrum v Gáni pri Galante je potvrdením nášho záväzku rozvíjať naše pôsobenie na Slovensku i v širšom regióne,“ povedal Simister.
Nové centrum sa zameriava na distribúciu trvanlivých potravín, kozmetiky, bielej a čiernej techniky a oblečenia. Nachádza sa v Prologis parku, jednom z najväčších logistických parkov na Slovensku. Tesco tu má tri haly s celkovou rozlohou 146 500 metrov štvorcových. Najväčšia a najnovšia hala má 55 tisíc štvorcových metrov.
Dobré pracovné podmienky
Logistiku zabezpečuje spoločnosť DHL, jej generálny riaditeľ pre Európu, Blízky východ a Afriku Oscar de Bok povedal, že má obsadených všetkých 1 200 pracovných pozícií, aj keď nájsť dobrých ľudí v regióne s mimoriadne nízkou mierou nezamestnanosti je veľmi náročné. „Platy sú tu podobné ako v iných podobných zariadeniach na Slovensku. Ľuďom ponúkame v rámci našej spoločnosti dobré pracovné podmienky a možnosti kariérneho rastu v našej spoločnosti,“ dodal Bok. DHL má podľa neho na Slovensku už asi 4 000 zamestnancov.
Z logistického parku už takmer desaťročie profituje obec Gáň, ktorá má približne osemsto obyvateľov. „Odkedy sa začal budovať, je veľkým prínosom pre našu obec vďaka príjmu z daní, ale aj vďaka nízkej nezamestnanosti,“ povedala starostka Denisa Ivančíková. V Gáni je podľa nej zhruba desať nezamestnaných ľudí.
Viac k témam: Galanta, obchod, Tesco
Zdroj: Webnoviny.sk - Tesco otvorilo pri Galante najväčšie distribučné centrum v strednej Európe © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Ako turistika pomáha Vášmu zdraviu Utorok, 19:14 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Dolár oslabil oproti euru aj voči jenu, investori čakajú na stretnutie bankárovNasledujúci článok
Jahnátek si hľadá podpredsedov do ÚRSO, prebehne výberové konanie
Netvor a ja je temná romantasy, kde sa spravodlivosť mení na zbraň
Zlatá vstupenka do raja… alebo do pasce? Najväčšia hra miliardárky