Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pri útoku dronov na nákladné lode v Azovskom mori zahynuli piati Azerbajdžanci
- Námorný dron explodoval v prístave Konstanca na pobreží Čierneho mora
- Arménsko sa podľa Lexmann nachádza na križovatke. Voľby rozhodnú, či sa krajina prikloní k Európskej únii alebo k Rusku
- Trump chce pri Lincolnovom pamätníku vo Washingtone vybudovať vlastnú promenádu
- Spojené štáty rušia dohody s Nemeckom o Tomahawkoch, tvrdia nemenované zdroje
Štátne rezervy rozdelili zákazky na rekonštrukciu bleskozvodov v rozpore so zákonom, tvrdí ÚVO
Webnoviny 11. máj 2021 640
11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR v rozpore so zákonom rozdelila zákazky na rekonštrukciu bleskozvodov. Tvrdí to Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý preukázal, že SŠHR pri zadávaní jedenástich zákaziek z roku 2017 a 2018, ktoré sa týkali rekonštrukcie bleskozvodov, porušila zákon o verejnom obstarávaní.
Podľa predsedu úradu Miroslava Hliváka SŠHR dané zákazky rozdelila v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní. Svojim konaním sa tak vyhla prísnejšiemu postupu, ktorý ukladá zákon. Za porušenia zákona, ktoré mali vplyv na výsledok verejného obstarávania, úrad uložil SŠHR pokutu vo výške vyše 15 572 eur. Ako dodal Miroslav Hlivák, je to znížená pokuta, keďže kontrolovaný so zisteniami úradu súhlasil.
Pôvodná výška úradom zamýšľanej pokuty sa odvodila od hodnoty súčtu zmluvných cien predmetov zákaziek, ktorá predstavovala sumu takmer 623-tisíc eur s DPH. „Môžem potvrdiť, že naše zistenia postupujeme orgánom činným v trestnom konaní, ktorým úrad v danej veci poskytuje súčinnosť,“ uzavrel Miroslav Hlivák.
Viac k témam: porušenie zákona, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Štátne rezervy rozdelili zákazky na rekonštrukciu bleskozvodov v rozpore so zákonom, tvrdí ÚVO © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
OSN varuje pred návratom El Niňa a rastúcim rizikom extrémneho počasia