Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
Sociálna poisťovňa by mala tento rok ukončiť s prebytkom 781 miliónov eur, z rozpočtu by mala dostať 749 miliónov
Webnoviny 17. október 2021 599
17.10.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa by mala tento rok ukončiť s prebytkom 781 mil. eur. Poisťovňa by pritom mala v tomto roku dostať zo štátneho rozpočtu finančnú výpomoc v sume 749,2 milióna eur a 656,7 mil. eur predstavuje prebytok poisťovne za rok 2020.
Ako sa uvádza v návrhu rozpočtu Sociálnej poisťovne na rok 2022, bez zohľadnenia prebytku za vlaňajšok by poisťovňa vykázala ku koncu tohto roka prebytok 124,3 mil. eur.
Príjmy viac než stoštyridsať miliónov
Celkové príjmy Sociálnej poisťovne by mali za tento rok dosiahnuť 10,42 miliardy eur. Od ekonomicky aktívnych osôb by poisťovňa mala vybrať 8,39 miliardy eur, čo je oproti plánu viac o 142,9 milióna eur.
O 24,1 mil. eur menej by mala poisťovňa za tento rok v porovnaní s rozpočtovanou sumou zinkasovať z dlžného poistného, keď by mala od dlžníkov dostať 187,5 mil. eur. Z pokút a penále má mať poisťovňa za tento rok príjmy vo výške 10,9 milióna eur, čo je v porovnaní s plánom o 2,1 milióna eur menej .
Výdavky vyššie o jedenásť miliónov
Výdavky poisťovne za tento rok by mali predstavovať 9,64 miliardy eur, čo je v porovnaní s plánom viac o 11,7 milióna eur. Výdavky fondu starobného poistenia by mali oproti rozpočtovanej sume klesnúť o 230,4 milióna eur na 6,94 miliardy eur.
Fond nemocenského poistenia by mal za tento rok vykázať výdavky v sume 1,13 miliardy eur, pre výplatu pandemických dávok by to malo byť oproti plánu viac o 183,8 milióna eur.
Vyššie ako plánované výdavky by mal vykázať aj fond poistenia v nezamestnanosti. Výdavky tohto fondu by mali v porovnaní s plánom vzrásť o 52,2 milióna eur na takmer 310 miliónov eur.
Viac k témam: Hospodárske výsledky
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa by mala tento rok ukončiť s prebytkom 781 miliónov eur, z rozpočtu by mala dostať 749 miliónov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Top foto dňa (18. júl 2026): Retro kočíkovanie, pochod Hrdí na rodinu a Dúhový Pride
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete