Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Slovensko má na vytvorenie plánu obnovy dosť času, Remišová spomenula päť oblastí vhodných na reformy
Webnoviny 28. september 2020 619
28.9.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko má na vytvorenie celého plánu obnovy a odolnosti ešte dosť času, kým ho bude predkladať Európskej komisii. Slovensko môže svoje návrhy predložiť od 15. októbra do apríla budúceho roka, vyhlásila podpredsedníčka vlády a ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová.
Dôkladná verejná diskusia
Podľa nej sú priority jasne stanovené a teraz už len ostáva dôkladná verejná diskusia. Aj preto privítala odbornú diskusiu na 14. ročníku Stredoeurópskej energetickej konferencii (CEEC), ktorá sa konala v pondelok v bratislavskom hoteli Sheraton.
Na konferencii sa hovorilo za účasti vládnych predstaviteľov, odborníkov a podnikateľov o prioritách národného plánu obnovy a odolnosti v oblasti energetiky a ekológie. Veronika Remišová okrem iného upozornila aj na nutnosť tvorby reforiem.
Slepá ulička
„Súčasťou investícií musia byť aj reformy. Investície bez reforiem sú slepou uličkou. A momentálne sú tie reformy digitalizácia, zelená ekonomika, zdravotníctvo, vzdelávanie a udržateľná fiškálna politika.“
Vicepremiérka vidí pri čerpaní európskych finančných zdrojov hlavné priority v oblasti vodného hospodárstva. Tam sa podľa nej treba sústrediť na výstavbu verejných vodovodov a čistiarní odpadových vôd. Za dôležitú považuje ochranu vodných zdrojov.
„V oblasti klimatickej politiky budú prioritami vlády najmä investície do zelenej energie, ekologická verejná doprava, cyklodoprava a podpora železničnej dopravy,“ dodala vicepremiérka.
Viac k témam: Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko má na vytvorenie plánu obnovy dosť času, Remišová spomenula päť oblastí vhodných na reformy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO